Jak se dostat své peníze zpět


Vydáno: 18.01.2017

Bezhotovostní stalo něco povědomého. Ale jen jeden symbol chyba - a vaše peníze šly na nesprávný účet. Co dělat?

Možná budete mít štěstí a účet, ke kterému se převedl peníze neexistuje. Pak se automaticky připsány zpět k vám během několika dní a ztratíte pouze určitý počet nervových buněk. Co když špatně účet reálný?

Platba může být odstraněn

Typicky, banka bere peníze z jednoho účtu na druhý není okamžité, a po určitou dobu (od několika minut do několika dnů). Pokud si všimnete chybu před koncem tohoto období, šance na zrušení plateb jsou vysoké. Často se během provozu pomocí internetového bankovnictví, kde převod peněz je "visí", můžete ji zrušit sám, nemusíme hledět jen těsně webové stránky.

Pokud ne, co nejdříve do banky zrušit platbu. Ať už přijedete do pobočce banky osobně, volejte nebo e-mailem. Některé banky stornopoplatek jednorázovou platbu provize.

jednání

V případě, že peníze na úkor někoho jiného je pryč, nezoufejte: pravdu na vaší straně. Příjemce chybné platby není oprávněn postoupit nebo utratit své peníze. Podle zákona, musí poslat zpět, nebo může uplatnit nárok na vydání bezdůvodného obohacení.

S tímto vědomím, že je pravděpodobné, že příjemce bude špatně vrátit peníze sám. Bohužel, to bylo. Je proto nezbytné požádat o vrácení peněz do své banky nebo na bankovní účet, ve kterém pevné falešného příjemce.

Žádost musí být podána písemně a obsahovat dostatečné informace pro jednoznačnou identifikaci platby (shromažďovat údaje o platebním příkazu). Je nutné zadat odesílatele a příjemce, částka, datum operace, variabilní symbol atd. Někdy chcete přidat do výkazu o dalších dokumentů - to samo o sobě bude informovat banku.

 

Banka nevrátí peníze, ale mluv a zdá se odvolat k aplikaci přímo příjemci nebo false podávat své bance. Za předkládání těchto prohlášení, a zprostředkování práce banky nejsou vypláceny.

Platit lze bankovním převodem kontaktní údaje klienta, omylem dostal své peníze. Pak zase na "štěstí", můžete sami. Poslat držitele účtu doporučeným dopisem s žádostí o vrácení částky. Vstoupit s číslem účtu, období, ve kterém byste chtěli získat peníze zpět (obvykle 14 dní) a čekat.

extrémní opatření

V případě, že držitel účtu neodpoví ve stanovené lhůtě, můžete si dát mu nárok na vydání bezdůvodného obohacení. Soud se rozhodne ve váš prospěch, a soud za falešného příjemce, který nechce vrátit peníze, může to být drahé, "potěšení": výše dluhu bude minimálně zvýší o výši nákladů a výdajů.

Tak můžete vždy vrátit peníze. Ale za to: pokud bychom se obrátit na svědomí obžalovaného s použitím pravidelné korespondenci nemůžete, a je dodáván s několika set eur, to je jednodušší truchlit své slzy radosti, protože štěstí.