Jak prodat hypotéku byt?


Vydáno: 30.11.2016

Někdy tam jsou okolnosti, kdy byt koupil hypotéku, musí prodat. To může být v důsledku ztráty zaměstnání nebo pracovní neschopnosti. Někdy se rodina chce přesunout do jiné oblasti nebo změnit jeden byt do dvou menších oblastí.
Vzhledem k tomu dnes mnozí raději kupují byty Česká republika je úvěr, situace se děje častěji.

Jak je prodej hypoték bytu?

Běžný případ, kdy dlužník po léta pravidelně vyplácí hypoteční splátky. Po chvíli se rozhodl koupit byt větší plochu. K dispozici v bytě musí prodávat. V tomto případě dlužník hledá kupce bytu. Ať je to sami, nebo může požádat o pomoc v realitní kanceláři. Peníze získal za prodej bytů mohou být použity na splacení první půjčku, stejně jako první splátky na nákup druhého bytu. V tomto případě nákup druhého bytu je jiná úvěrová smlouva.
Dalším běžným případem: když dlužník na konci doby neschopný platit hypoteční splátky. V tomto případě je nutné najít nové kupce bytu. Kupující uzavře dohodu s bankou pro přenos dluhu. Na základě tohoto dokumentu, kupující souhlasí s tím, aby zaplatil dluh do banky, zatímco on dostane vlastnictví nemovitostí. V tomto případě se stane novým dlužníka do banky tak dlouho, dokud není splatit dluh. V případě, že kupující nemají požadovanou částku na ruce, může také uzavřít smlouvu s hypoteční banky. Jedná se o složitý proces a může trvat až několik měsíců. Banka musí ověřit kandidaturu budoucnosti dlužníka, posoudit jeho platební schopnost. To znamená, že česká banka udržuje zaručit hypoteční splátky.


Odcizení banky nemovitostí
V případě obtížných situacích dlužníkovi banka má zájem najít nové kupce bytu. Z rychlosti bytů, koupil hypotéky, závisí na včasném přijetí platby na bankovní úvěry. V nepřítomnosti kupce bytu banka nemá právo nabízet partnera pro transakci - prodej.
Cena bude snížena hypotéku byt
Dávejte pozor! Vzhledem k tomu, že byt je zařízen v zajištění hypotéky je postup při prodeji nelze považovat za standardní. V tomto případě je hodnota vlastnosti může být značně podceňován, a to by mělo být jasně pochopena.
Vzhledem k tomu, že banka má zájem o včasné zúčtování plateb, může nabídnout klientovi splatit dluh prodejem bytu. V tomto případě je prodej bytů je možné pouze s platby prostřednictvím bankovního úvěru v přítomnosti zaměstnance sleduje transakce.
Pořadí odcizení, jako je popsáno v zákoně "On hypotéka". Tento proces je regulován a jiné právní úkony. Je důležité si uvědomit, že převod majetku jako kolaterál nezbavuje majitele práva nakládat s ním. To znamená, že zastavené nemovitosti může být odcizen třetí stranou hypotéční dárkové, prodeje nebo výměny.
V praxi se často nastane situace, kdy smlouva kolaterál, tedy byt, koupil hypotéky, nemůže být odcizen v majetku třetích stran. Jedinou výjimkou je případ dědictví, což je nemožné omezit tuto smlouvu. Pokud byl vydán hypotéka, zcizení majetku lze provést pouze v případě, že je podmíněno na hypotéku.
Když se věřitel souhlasí s zcizení zastavené nemovitosti, může dlužník nezávisle na sobě najít kupce pro byt. Dojde-li k výměně bytů, zástavního hypotéční přenáší povinnost, měnící se kolaterál do nového bytu. Při výkonu - prodej bytů hypotéční splácí hypotéku předčasně prostředky získanými. Je-li nový kupující chce koupit byt na úvěr, došlo k převodu dluhu ze starého do nového hypotéční. V tomto případě se ustanovení smlouvy slouží stejnému bytu.

Nákup hypoteční bytu

Za prvé, před prodejem bytů, provedený smlouvu o hypotéku, musíte získat souhlas banky na tuto dohodu. Existují na nákup hypotečních bytů, které se liší v jednom zásadním bodě dvěma způsoby - vytažení klíče od bytu před nebo po registraci vlastnických práv. V případě, že banka souhlasí s první změně vlastnictví, a pak odstraňuje zátěž, čas hypotéční je kupující. Po vyjmutí zajištění od bytu po registraci vlastnických práv musí dlužník splatit půjčku na byt. Je možné použít peníze přechází na kupujícího za předchozí předem podepsal smlouvu - prodej nemovitostí.