Jaký pokrok dosáhl


Vydáno: 03.01.2018 | Aktualizace: 02.01.2018

Dnes v České republice je akutní nedostatek pracovních sil vážným problémem, který již vedl k poklesu ekonomických ukazatelů. S cílem vymýtit jev v mnoha průmyslových závodech, kde je patrný nedostatek pracovních rukou osoby, je zakotven ve výrobním procesu inovativní high-tech strojů, které jsou naprogramovány tak, aby provést určité druhy práce. Jinými slovy - roboty.

Kompenzace rukou člověka v rukou stroje byla již zaznamenána mnoha největšími podniky. Například v jedné z výrobních hal v Brně již prokázaly svou robota dovedností, který vykonává povinnosti zedníka a štukatér.

Práce se však provádějí v takzvaném testovacím režimu, nicméně mechanický zinkovatér ukázal docela atraktivní ukazatele své práce. Páka, která působí analog lidské ruky je velmi zručně zachycuje cihly a tvaruje je do hrubé stavby, s povinnou souladu se všemi požadavky na kvalitu stavby.

Kromě toho se Česká laboratoř pro tvorbu zástupců umělé inteligence v okamžiku, kdy se vyvíjí více univerzální model robota, který bude vykonávat komplexnější rozsah povinností a na jeho dovednosti zedník štukatér přidal další pár aspektů opravy a stavby.

Také developerský projekt vyjádřil svou nespokojenost s fungováním podvozku přímo na staveništi, a zdůraznila potřebu drobných změn na mechanické práce byla mnohem mobilnější.

Nicméně, pro koordinaci pohybu stroje je nyní menší kritika, a obecně, je již možné provádět masové zavedení těchto jednotek na ty podniky, které jsou nejvíce akutně pociťují nedostatek pracovních sil. Jeden robot se dokáže vypořádat s tím, kolik práce může vykonat čtyři lidé. Správa tohoto zařízení se provádí prostřednictvím osobního zařízení, které připomíná tabletový počítač.