Jak napsat stížnost do banky?


Vydáno: 18.10.2016

Naposledy České finanční instituce začínají věnovat zvýšenou pozornost kvalitě jejich práce, zejména věnovat zvláštní pozornost komunikaci se zákazníky. Ale někdy tam jsou ještě stížnosti zákazníků a vyjádřit svou vlastní nespokojenost.

Hlavními důvody pro psaní žádosti o finanční instituce:

Problémy s bankomatem. Někdy se zákazníci zaplatí úvěr prostřednictvím bankomatu banky. Stává se, že peníze budou dány, ale osobní účet není součástí dodávky. Alternativně se klient rozhodl vybrat peníze, operace provedena, a peníze neobdržel klient. V obou případech byl zákazník nespokojen;
Nesprávná odepsat úroky a penále.
Non-expertní konzultace zaměstnanci banky. Některé bankovní odborníci ukládají doplňkové služby z toho důvodu, že povinná. Někdy se daly chybnou informaci.
Porušení podmínek. Například slíbil vydat kartu během jednoho týdne, ale poté, co je karta vydána v současné době.


Jak psát reklamace

Za účelem dosažení právo a spravedlnost, úplně první věc udělat, je napsat gramotný nárok na banky. V případě, že pohledávka není požadovaný efekt, musíte napsat prohlášení u soudu. Je třeba poznamenat, že v případě nevyhovujících nároků, soud bude na vaší straně.

Takže pokud nejste spokojeni s bankou, a rozhodl se, že ji předloží soudu prvního psát reklamace. Při psaní to není žádný velký problém. A co je nejdůležitější, co třeba mít na paměti, je třeba podat žalobu v duplikátu.

Stejně jako u jiných aplikací, musíte napsat na pravý horní roh pro banku, pokud budete kontaktovat pobočku, pak adresa pobočky a hlavní větve, pak zadejte název a patronymic, kterého tvrdíte jejich adresy. Poté, co zadáte osobní adresu a iniciály.

Centrum by mělo napsat slovo "stížnost". Po spodním displeji číslo vaší úvěrové smlouvy a esence námitky. Mějte na paměti, psát jen potřebují spolehlivé údaje, přesná fakta a čísla. Také dobré odkazovat na právo, s uvedením položek, na kterých porušení byla vaše práva. Na závěr je třeba uvést datum a podpis.

Při uplatnění reklamace vyvodit, musí být připsána do banky, dát jednu kopii tajemníka, a druhý vylisovaný požádat o vstup, je nutné, aby soud (na skutečnost, že váš požadavek byl, aby zvážila). Zeptejte se banka považuje za svůj nárok do 10 dnů a eliminovat narušení.

 

Kde si mohu stěžovat?

Samozřejmě, musíte nejprve kontaktovat banku. To lze provést:

voláním;
odesílání zpráv prostřednictvím oficiálních internetových stránek;
osobně jít do banky.
Možná, že váš nárok přezkoumá banku a neměl dokázat u soudu.

Pokud nemůžete dosáhnout požadovaného výsledku v bance, měli byste jít na webových stránkách centrální banky v České republice a umístit svůj nárok elektronicky.