Jak je předčasné splacení úvěru?


Vydáno: 28.12.2016

S hospodářskou krizí předčasné splacení úvěru - dobrý způsob, jak zlepšit rodinný rozpočet.

Pro banky, předčasné splacení není ziskové, protože ztrácejí některé zisky, ale podle zákona zakázat klienta, než budou moci, aby zaplatil dluh.

Postupy pro plné předčasné splacení

Proces úplného předčasného splacení úvěru lze rozdělit do několika fází:
Klient se musí obrátit na banku s prohlášením, což znamená, že má v úmyslu splácet úvěr v předstihu po dobu 30 dnů před datem splatnosti. Prohlášení jistotu, aby 2 kopie: jedna dát bankovním manažerem, druhá tvrz. Pokud dlužník není v požadovaném pobočce banky, může zaslat žádost poštou. Chcete-li se dozvědět, jak podat žádost, se můžete dozvědět z správcem nebo volejte na linku věřitele.
Podat žádost o rovnováze.
Chcete-li dluh do banky, jmenovaný datum je odepsán.
Take v bankovním osvědčení o žádný dluh a. Tento krok lze nazvat "mír pro duši klienta."
Několik měsíců po splácení úvěru může požádat Credit Bureau, zda úvěr je považován za vrácena. Tento krok je nutný pouze pro zákazníky, kteří nejsou jisti integritu svého věřitele.

Etapy částečné předčasné splacení

Částečně splácet úvěr v předstihu dvěma způsoby.
Můžete provést bance dluh a tím snížit měsíční platby na konci období. Můžete si také udržet měsíční platby ve stejné výši, ale ke snížení úvěrového období. Banky mohou použít pouze jeden způsob částečné brzy uhasit právo nabízet i možnost volby klienta.

A v první a druhé případech částečné předčasné splacení probíhá v několika fázích:
Banka upozorňuje klienta částečné splacení úvěru, který udává částku, kterou chcete zaplatit brzy. Někteří věřitelé umožňují, aby taková prohlášení online.
Banka se domnívá, že žádost ve stanovené lhůtě.
Dlužník splácí část úvěrů.
Specialisté z úvěrového oddělení banky provést změny v rozvrhu pravidelných plateb na půjčky. Modifikovaná nutně říká vedoucí pobočky banky.
5. Dlužník poskytuje nový splátkový kalendář s převáděné částky jistiny a úroku.
Před podáním žádosti o splacení úvěru dlužník musí vědět, zda má po splatnosti měsíční platby. Pokud je to, napsat dopis na předčasné splacení úvěru bude až po zaplacení dluhu.

Užitečné rady pro dlužníky: náhrada na pojištění

Vyndává úvěr před plánovaným termínem, může zákazník ušetřit více než si myslí. V případě úvěru banka vyžaduje klienta pojistit svoji odpovědnost. Náklady na pojištění závisí na podmínkách úvěru. Je-li úvěr splatit předčasně, má klient nárok na pojištění prohlášení, smlouvu ukončit a obnovit většinu peněz vyplacených pojistiteli.

Banky obvykle nevykazují takové klienta, protože podepsali bilaterální smlouvy o spolupráci s pojišťovnami. Každý zrušeno pojištění - plus a minus pro klienta k bance a pojišťovně.

Předčasné splacení by mohlo mít nějaký negativní důsledky klienta. Například banka zahrnuje takové dlužníky v seznamu nežádoucích klientů a získat nové půjčky na téže úvěrové instituce bude obtížné.