Jak, aby se nestali obětí podvodu při používání kreditní karty: praktické rady.


Vydáno: 05.10.2016

Je těžké najít pohodlnější platební nástroj platit za zboží či služby v obchodech a supermarketech než kreditní karta. To je jen mluvit o plné zabezpečení peněz ještě za to nestojí, a to navzdory skutečnosti, že jako argument v jeho prodeje bank deklarovat neporušený umístěné na kartového účtu peníze není vždy případ. A ještě jedna věc, pokud v důsledku podvodu, ztratíte pouze mzdy či zaplacení zálohy (pokud byla platba provedena debetní karty) a zcela jiná v případě, že dlužník stal nevědomky banka, kdy budou peníze vzít z vašeho úvěrového účtu. Opravdu, v tomto případě je nepravděpodobné, aby se zabránilo zaplacení dluhu a naběhl na úroky z úvěru.

Nejotravnější věc, že to všechno se může stát v nejbližší supermarket, restaurace nebo salon, kde se budete chtít platit kreditní kartou. Zloděj bude pokladník nebo číšník, který se rozhodne vydělat peníze navíc důvěru klienta.

Nejběžnější způsob podvodu - pokud zaměstnanec obchodu nebo restaurace body při platbě prostřednictvím POS-terminální velkou sumu, než je nutné. A obvykle, když jde o zábavu a číšník vidí, že "klient přišel k úpravě", jejíž částka faktury a příjmů se může lišit o 100 rublů nebo více. Ve schématu obchody trochu jinak - existují pokladní prostě špatně "dát body" v naději, že kupující všimnete chyby (a samozřejmě ne všichni částka smířit hotovosti a šek, které jsou používány podvodníky). Takže místo deklarované 31,24 EEK kartě lze odepsat 312,40 Kč a v případě, že zákazník si nevšiml, že by bylo jeho jediným problémem.

Z toho vyplývá závěr: Pokud nechcete být podvedeni, a to vždy Sloučení kontroly, které jsou uvedeny, pokud platba za zboží či služby. A nebuďte líní na to, iv případě, že operace byla na velmi malém množství, je možné, že ona "náhodně" se stal víc než to může mít vám nepříjemné následky (např na vaší kreditní kartě prostřednictvím peněz, které vy a používané pro nákup, a úředník kopíroval účet více, čímž vás nutí "lézt" v úvěrovém limitu, jejíž použití je budete muset zaplatit peníze).

Méně populární schéma - zdvojnásobit zrušení, a to je více běžně používaný v kavárnách a restauracích, kde se návštěvník platí za platbu kartou. Sečteno a podtrženo, předáte kartu číšníkovi, to platí pro vaši objednávku, a pak dělá druhou operaci zaplatit stejnou částku (opakovat), a poté se vrátí do mapy a zkontrolovat. To má zajistit, že nemáte podezření z podvodu, i když váš telefon textovou zprávu o dvou písemných off, budete pravděpodobně přijímám ho k neúspěchu a ignorování těchto informací. A nic! Ujistěte se, že volat podporu zákaznický servis, a zkontrolujte, zda druhou operaci zrušení a co má dělat. A nebojte se, i když se jedná o falešný poplach: tyto služby jsou jen odpovědět na všechny dotazy zákazníků, a to i na ty irelevantní a bezvýznamné.

Ale v některých obchodech zákazníci podvádění jinak: tam můžete jen říct, že provádět platební karty prostřednictvím POS terminálu nefungovalo, například selhání sítě, ale můžete snadno platit v hotovosti, samozřejmě, pokud mají je. A tak často, když malé množství nákupu a kupující je nepravděpodobné, že by si všimnout nedostatek, protože ve skutečnosti operace byla úspěšně dokončena, a peníze jsou odepsány z účtu. Aby se zabránilo stává obětí nepoctivého pokladníka, jednoduše vyžadují kontrolu z terminálu odmítnout provést transakci. Nebuďte snaží se je přesvědčit, že stroj nemá ho ani z papíru vydat! Pokud vám byl odepřen, můžete bez obav tvrdit knihu stížností, pak zavolat do banky, a pokud se to nepodaří, pak policii