Investice do zlata


Vydáno: 16.01.2017

Zlato se vždy těšil velké popularitě mezi investory jsou například hospodářských cyklů na tomto trhu není tak dlouhý, ale cenový pohyb se liší stabilitu.


Po roce 2016 globální poptávka po zlatě, podle Světové Gold rady (World Gold Council) snížily o 4% na 3923 tun, což vedlo k poklesu v citacích až 1200 $ za unci. Jak již bylo uvedeno ve zprávě spotřeby kovu "potopila" především v klenotnictví segmentu mírně zvýšil svou spotřebu pro technologické potřeby.

Na začátku letošního roku, ceny zlata vzrostly o více než 8% a dosáhl úrovně 1300 dolarů za unci, pomáhal geopolitické krizi v Evropě a eurozóně bankovních řešení, včetně ECB, spustit program kvantitativního uvolňování na podporu křehkou ekonomiku regionu. Celkově to vyvolala poptávku investorů po bezpečných aktiv, jako jsou zlato a amerických vládních dluhopisů.

Zprávy tohoto týdne byly obecně příznivé pro zlato, slabý dolar, zhoršení amerických statistik a napětí na Blízkém východě. Ale na trhu nemůže stoupat a nadále pohybovat v rozmezí od 1160-1240 dolarů, ale vzestupný trend je zřejmé


Situace v České republice

Na druhé straně, obchodní ředitel České mincovny (CHMD) Ales BRIX upozorňuje na skutečnost, že v prvním čtvrtletí roku 2016 v České republice, který má zkušenosti obyvatelstvem zvýšené poptávky po zlatě v podobě mincí, medailí a barů. "Mince a medaile, jsme prodali téměř o třetinu více bary - téměř 20 procent. Zvýšení pozorované v segmentu malých a medailí ingoty až do hmotnosti 31,1 gramů, "- vysvětluje.

investiční vyhlídky

BRIX řekl, že nyní to byla vhodná doba pro nákup drahých kovů "ve prospěch dalšího zhodnocení zlata říká, včetně kurzu Uvolňování měnové politiky globálních centrálních bank. V této situaci, dolar denominovaných zlato, které významně posílen, aby se hlavních světových měn, takže je ještě dražší. "

Souhlasím s ním CHMD manažer Kamil Kříž vysvětluje, že zlato v současném prostředí je "klidný přístav" pro investory, kteří si myslí, že ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. "Zlato - je uznána jako aktivum útočiště, a tak zachovat skutečnou hodnotu investic, stejně jako investice do drahých kovů nepodléhá inflaci a dalším vnějším vlivům, včetně rušení od banky nebo státu. V současné době má investor možnost vyměňovat si na "low-value" v hotovosti za zlato výhradně za výhodných podmínek, a tím zajistit bezpečnou budoucnost pro sebe a své blízké, "- říká Kříž.

Ve prospěch argumentu o perspektivách investice do zlata a prognózy odborníků říkají, že druhou polovinu roku 2017. Zejména, analytici banky Standard Chartered a Bank of America předpovídají, že ceny zlata poroste, a to i v případě, že Federální rezervní systém USA začne zvyšovat úrokové sazby.

"Drahých kovů torhuvatymetsya na 1320 dolarů za trojskou unci ve IV čtvrtletí na pozadí předpovědím, že rostoucí náklady na půjčky po prvním zvýšení sazeb v USA bude postupné," - řekl v revizi Standard Chartered. "Průměrná cena unce zlata v říjen-prosinec bude $ 1.300, protože Fed bude utáhnout politiku" opatrné tempo "- se odráží kolega ekonom Bank of America Michael Widmer.

spolehlivost

Abychom to shrnuli, je třeba poznamenat, že i přes současné výkyvy cenou zlata, zůstává křehké a unikátní nástroj pro shromažďování a zisku. Samozřejmě, že nejlepší úspory uloženy v různých aktiv - takže můžete dosáhnout nejvíce kompetentní a ziskové programy řídit jejich kapitál. Nicméně, zlato by měly zaujímat v investičním portfoliu není poslední.