Internetové bankovnictví. Jako svěřit své finance ?!


Vydáno: 30.11.2016

Internetové bankovnictví je poměrně moderní a povědomý způsob, jak spravovat osobní bankovní účty, které nabízejí téměř všechny české banky, pracovat s jednotlivci. Můžete připojit službu a počítač se stává pro vás v operačním okně banky. Můžete si prohlédnout zůstatky na účtech, provádět platby, sledovat své půjčky. Jednoduché, rychlé a pohodlné.
Ale Internet - agresivní prostředí. Hacker nespí! Nemůže být zapomenuta. Aby bylo jasno, co jsme, případ života.

Na jednom místě, a to někteří zákazníci velký a uznávaný bank najednou zjistila, že internetové bankovnictví se chová podivně.
Program pak se mrazí, to produkuje akci, která vyžadovala od ní. A konečně, vyzváni k potvrzení převodu jednorázového hesla n-tém součtu pro vaše detaily. Téměř současně slyšet telefonický hovor, a muž vydávající se za podpory banky požádá o stejnou jednorázové heslo těžké vysvětlovat, že závada v jejich systému, vše je pod kontrolou, budou peníze zůstat cíle a heslo potřebné k účtu pak na dlouhou dobu nebyly blokovány , Tam byl naivní občané splňují požadavky, peníze ztraceny. Ti, kteří ukázali ostražitost, neztratila ani korunu. Kolik z těch, a jiní - historie mlčí.

Bdělosti musel ukázat všem! Nikdy v žádném případě pracovníka nejen české, ale i od jiných bank nebo telefonicky nebo jinými kanály toto spojení nebude žádat pro citlivé informace (přihlašovací ID, kódy, hesla, klíče). Tak se chovají jen podvodníci.
Zde jsou základní pravidla chování uživatele internetového bankovnictví:

- Nikdy, v žádném případě ne na jehož žádost neinformovat ústně nebo písemně svá hesla a do nich nevstoupí do žádného okna, není-li jste si objednali platební transakce;

- Banka číslo, heslo, jednorázová hesla - by měly být skladovány odděleně v dosahu nepovolených místech;

- Základní heslo (kód) nesmí být jednoduché nebo mohou obsahovat zapamatovatelné pro vás známo, že mnoho termínů; Heslo by mělo obsahovat jak písmena a čísla; Základní heslo je nutné často měnit;

- Počítač, ze kterého přístup k internetové bankovnictví by měly být chráněny moderní, pravidelně aktualizovaný antivirový software;

- Nechoďte internetového bankovnictví z počítače s internetové kavárně nebo v kanceláři;

- Neodpovídejte na podezřelé e-maily prohlašovat, že je z banky, žádat, aby hlásili jakékoli informace; Nemůžete jít do odkazů uvedených v písmenech a otevřených souborů přiložených k nim.


Po těchto jednoduchých pravidel - základ pro bezpečnost našich financí.

Pokrok nezastaví. O tetičku oken v spořitelen, jsme nepravděpodobné, že návrat. Zbývá jen naučit, jak se chránit před podvody online a nevstupují do pokušení jejich bezpečnost.