Hypotéky v ČR klesl znovu nahrát


Vydáno: 26.09.2016 | Aktualizace: 26.09.2016

Průměrná sazba hypoték v České republice o výsledcích srpna zlomil nový rekord minimum a činil 1,84%.

Předchozí rekord nízký byl poražen v červnu, kdy míra klesla na úroveň 1,87%. Údaje o Fincentrum Hypoindex, který od roku 2003 analyzuje změny v průměrné úrokové sazby hypoték v České republice, aniž by termínu fixace.
Po přestávce v červenci v srpnu poptávka po hypotékách v zemi začal růst. Takže za poslední měsíc v létě 9290 byl vydán hypoték - v roce 1675 více než v červenci. Celkový objem nových úvěrů na 2,9 miliardy korun vyšší než v červenci, a dosáhl 18.139 miliard korun.
Podle finanční analytik, jeden z důvodů, proč levnějších hypotečních úvěrů v České republice je odmítnutí půjčky bez dokládání příjmů - takové hypotéky byly podstatně dražší než obvykle - proti zavedení nového zákona, který hrozí bankám se sankcemi, včetně nedostatečné péče.
Nicméně, on řekl, že sazby z hypoték, pravděpodobně se bude dále klesat - takže banky reagují na pokračovat v politice měnové intervence ze strany České národní banky.
Také analytici naznačují, že běžný rok bude opět rekordní z hlediska nesplacených hypoték. A pokud v uplynulém roce, banky poskytnuté úvěry pro obyvatele České republiky na rekordních 184 miliard eur, ale letos toto číslo by mohla přesáhnout 200 miliard korun.