Hypotéky v České republice klesl, ale měsíční platby vzrostly


Vydáno: 14.10.2016 | Aktualizace: 14.10.2016

Hypoteční úrokové sazby v České republice klesl, ale bankovní zákazníci začali platit více každý měsíc než před rokem. Důvod spočívá v růstu cen bydlení.

Měsíční platby u hypoték v České republice v průměru mají nyní více 500 švédských korun ve srovnání s loňským rokem. Při nákupu domů klíčovou roli, kterou hraje na cenu a velmi reálné. Průměrný byt v září zvýšil o 144 tisíc eur, ve srovnání se stejným obdobím.
I když průměrná úroková sazba z hypoték klesl v loňském roce o 0,3%, lidé stále nelze uložit. Průměrné banky zákazníkům platit 500 eur více než před rokem. Porovnáním držel realitní společnosti Golem Finance.
Trh s nemovitostmi v České republice je poptávka značně převyšuje nabídku, a najít vhodnou nemovitost se stal obtížné. To se odráží v jeho hodnotě. V průměru, v závislosti na místě RealityČechy.cz v září bytů vzrostl o tisíc SEK 144 SEK 2.170.000.
Největší nárůst cen nemovitostí v Liberci, Central, Zlynskyy okrajích a ve výškách, kde ceny bytů za rok vzrostl o 20%. V republice ceny se zvýšily o 7%. Nejpomalejší nemovitostí vzrostly ceny v Praze, plzeňských a jižní regiony.
Před dvěma lety si lidé mohli koupit průměrný byt v pěti ročních platů, ale letos bude muset koupit 5,5, zatímco tempo růstu nebude oslabovat. Díky akvizici nemovitostí je obtížné i se skutečností, že mzdy rostou v České republice. Odečtením inflace, průměrná mzda ve druhém čtvrtletí roku 2016 zvýšil o 3,7% na 27,297 korun.
Nejhorší situace je v Praze, a to navzdory skutečnosti, že kapitálové lidé dostávali nejvyšší platy v zemi. Ceny bytů jsou vyšší než v regionech. Na nákup nemovitosti téměř 11 roků by měla odložit všechno plně splaceny. Obtížná situace (nad celostátním průměrem) převažovaly v Jihomoravském a Karlovarském.
Přístupné pouze byty v Ústeckém kraji, kde dva roky spíše odložit vše plně věnovat koupi vlastního bydlení. Průměrná cena bytu je 640 tisíc eur, a podle statistik, obyvatelé nejsou vydělávají mnohem méně než v jiných regionech České republiky.
V provincii Ústí nad Labem má dobrou hodnotu za cenu a potenciální příjmy z jejího pronájmu. Ve stejné době, nalezení vhodného objektu to není tak jednoduché, jak nájemce, kteří pronajímají byty k dlouhodobě.