Hypoteční a rozvod


Vydáno: 26.09.2016

V těchto dnech, hypotéky při koupi bytu je skvělá příležitost ke zlepšení podmínek bydlení pro české mladé rodiny. Ale ne každý je úspěšný rodinný život - rozvod v České republice, bohužel, někdy jediný rozumný způsob, jak ven. A pak vyvstává otázka: jak rozdělit majetek tak, že ani jedna ze stran zůstalo smolař?
Právní řád České republiky je nastavena na společném vlastnictví rodinného majetku nabytého během manželství. Kromě toho dohoda mezi manželi může být nastavena na jiný režim majetku. V důsledku toho první situace, která způsobí nejméně problémů - je, když muž a žena uzavření manželství, napadlo přes všechny scénáře a uzavřel manželskou smlouvu. Bohužel, tento jev je stěží přežije v České republice, a to navzdory skutečnosti, že taková smlouva může vyřešit mnoho majetkových sporů. Zejména je lze předvídat a jak pár bude spolu v jednom bytě, koupeno v hypotečních úvěrů a úvěrů. Pak se všechno je jednoduchý: každá strana navrhla provádí smlouvu.

Nyní zvažovat méně příznivý možnost. A tady se bývalí manželé mají najít kompromis.

Takže v první řadě, je možné prodat byt a splácet bankovní účet výnos z prodeje. Snad venku, tato možnost je nejpřijatelnější, ale je třeba poznamenat, že často, koupi bytu, pár investoval nejen hypoteční fondy, ale také například finanční prostředky z prodeje vlastních nemovitostí, bytů, kde žili před manželstvím. Ne vždy jsou tyto příspěvky jsou rovnocenné. Tak, placení dluhů se zájmem jedna česká banka, jeden nebo dokonce oba bývalé manžele může zůstat, to znamená, že "nic", ceny na trhu s bydlením v České republice po dobu, která uplynula od manželství výrazně zvýšených zůstatků peníze, výnosy z prodeje bytu, který byl položen v roce hypotéku, rovnoměrně rozdělenou, ale ne v poměru k příspěvkům společně nabytého majetku (jak se často děje a) ... Oba jsou ve skutečnosti na ulici, a to myslím, že není zájem žádná ze stran. Nicméně, pokud existuje alternativní životní prostor, prodeje bytu je nejrychlejší řešení a eliminuje povinnost mít společnou dohodu s ex-manželem v budoucnu.

Druhý scénář - překlad celkového dluhu k jednomu z bývalých manželů. Mělo by v první řadě, že dluh lze provádět pouze po dohodě mezi původními a novými dlužníky, a se souhlasem věřitele. To znamená, že a) česká banka musí souhlasit s převodem dluhu, b) mezi manželi by měly být schváleny. V tomto případě je člověk, který přeložil dluh nadále platit hypotéku, zatímco on se zdá právo sdílet její bývalý manžel v bytě. V první z nich má také nárok na peněžní náhradu ve výši předtím zaplatil polovinu nákladů na hypotéky.

Třetí možnost - nejběžnější ve velkých městech České republiky, včetně Prahy, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Ústí nad Labem, Liberci, Hradci Králové av dalších městech bývalých manželů po rozvodu nadále splácet, a tím chrání investovala do majetkové fondy z inflace a devalvace. Ale je třeba mít na paměti, že existují určité "nástrahy". Za prvé, rozvedení manželé nadále sozaemschykamy podle úvěrové smlouvy, a proto jsou společně ručí za své závazky. To je často není příliš pohodlné a bezpečné: je-li jedna ze stran dohody ztratí zdroj příjmů, nebo prostě přestat platit pro smlouvy, bude banka omezit na nemovitosti a také druhý spivpozychalnyka. To znamená, že bývalý manžel se může chtít identifikovat a změnit režim podíl ve společném částečné vlastnictví. Ale ne vždy jít směrem k bankovní, úvěrové instituce jen ziskových společné a nerozdílné odpovědnosti, protože je mnohem bezpečnější. V tomto případě, dlužníci mohou požádat o banky k soudu a získat povolení k separaci částic u soudu. Ve většině případů, kdy taková situace, že banka nemá důvod, proč dát souhlas. V případě, že soud není spokojen a tvrzení, s ex-manžel zanedbává své povinnosti platit hypoteční poplatky jsou dalším způsobem: svědomití poplatník může rovněž předložit svůj podíl na spivpozychalnyka při zachování všech platebních dokladů a poté přítomen u soudu požadavek zvýšit svůj podíl.

Ale je to jen obecné rady a nejběžnější situace. Ve skutečnosti, případ, který se zdá být typické a jednoduchý laik, může být plná trik, který skrývá spoustu slepých bodů, které si nemohou dovolit správně vyřešit sami. To je důvod, proč někdy nejlepší způsob, jak - důvěřovat profesionálům. Právník rozvodu s velkou praxí rozpozná všechny nástrahy je váš případ a pomůže vám dostat ven z nervového a nepříjemný rozvodovém řízení s minimálními ztrátami. A samozřejmě, poradit, jak se vyhnout podobným situacím v budoucnu.