Hořká čokoláda novinky hypotéky


Vydáno: 23.12.2016

Změny zákona o úvěr v České republice (Zákon o spotřebitelském úveru) v České republice způsobil velký zájem. Ale když vášeň začaly ustupovat, je jasné, že všechny inovace - něco jako "bash bash." Tak mluví o "čokoláda", která slibuje novou verzi zákona.


Po vstupu zákona v platnost každý držitel hypotéky bude mít nárok, a to bez jakýchkoliv sankcí ze strany banky, a to nejen splatit část úvěru v průběhu záznamu, ale platit ji každoročně (až do dne uzavření smlouvy) ve výši nepřesahující 25% zůstatkové hodnoty úvěru.

Nicméně, toto není taková novinka: pokročilé banky v boji o "místo na slunci", již tuto službu nabízet.

Předčasné (a zdarma) zaplacení úvěru bude povoleno a dlužníci, kteří se ocitnou v obtížných situacích, čímž se rozumí, například dlouhodobé nemoci.

A další oslabení počátkem plateb, nyní prodej majetku povolení banky budou omezeny, a maximální trest v tomto případě nesmí přesáhnout 50 tisíc korun. (Místo 5 - 10% zůstatku, jak je zvykem).

To je to, co se týká nových hypoték. A co ti, kteří navrhli půjčku? Bohužel, nový zákon nevztahuje se na ně ... Ale! Není to tak špatné, když refinancování hypotéky u jiné banky nový zákon vstoupí v platnost, a pak předčasné splacení nelétá hodně peněz.

 

Problém s splácení úvěru

Dnes jsou podmínky, které diktují bank, což umožňuje snadný hnací dlužník, který byl v obtížné finanční situaci "do kouta". Banky mohou pověsit na sankcích, úrokové umnozhayutsya (penale), nebo prostě vzít ho domů, koupil na úvěr. Je jasné, že věřitelé musí mít záruky. Ale ...

Další výhodou nového zákona o úvěr jen to, že stanovuje hranici, což dává dlužníkovi možnost není udusí v rostoucí dluh. Pokuta pro platby zpoždění úvěrů nyní nemůže překročit 50% velikosti úvěru, ale v žádném případě nesmí přesáhnout 200 tis. Kč.

 

Ty neberou v astronautů ...

Nyní téměř jakýkoliv subjekt může jít k věřitelům, stačí jen otevřít licence. A není žádným tajemstvím, že nejen představa o "pomoc svého souseda" jsou vedeny týmiž subjekty ... takže čím více "do not care", kdo to udělá.

Podle nového zákona, bude povolení k této činnosti nedodá licencí je oddělení a centrální bankou (ČNB) Česká republika - av charterové kapitálu minimálně 20 milionů korun. A všichni věřitelé činnost, respektive bude probíhat pod dohledem centrální banky, což samozřejmě do jisté míry vyčištění trhu od bezohledných hráčů. Zvláště podle nových pravidel pro nezákonné činnosti nebo porušení v již většina věřitelé budou podléhat značné pokuty - až 20 milionů korun.

transparentní reklama

Další dobrá zpráva: Zákon vyžaduje, věřitele, aby plně a úplné informace o nákladech úvěru, včetně všech poplatků za registraci, vedení účtů a další. Již v reklamě. To bude zvláště proto, že tak, jak jsme právě plížil na zadní straně mince ...

S ohledem na výše uvedené, není pochyb o tom, že růst hypotečního úvěru ... A samozřejmě, banky, nový zákon nutit loajalitu vůči dlužníkům, zpřísnění kritérií pro výběr těch štěstí, že získat úvěr. Že výběr bude přísnější požadavky výše, a získat hypotéku podle toho méně.

spolu

Takže bychom měli očekávat velké změny. Za prvé, přímý trh úvěrů, bude těžší získat hypotéku, ale jeho příjem, bude dlužník bude v mnohem lepší pozici než nyní. Ale teď, že hypotéka je, jak se říká, jdi ... A za druhé, tato situace se jasně odráží i trh s nemovitostmi, kde nízké úrokové sazby a relativní snadnost získání úvěru vždy vedla k "přehřátí" cen. Ale to je jiný příběh ....