Historie a příčiny úvěru


Vydáno: 18.11.2016

Slovo "úvěr" doslovně znamená "důvěru", "věřit", "důvěru." Praktické chápání termínu je již dlouho znám. Lidé mají odlišné postoje k úvěrům, jsou žhavých oponentů půjček a úvěrů, a je opakem - fanoušci, kteří jsou doslova čerpané z úvěru. Ale bez ohledu na postoje společnosti nebo jednotlivé úvěrové půjčky byly i nadále jedním z hlavních segmentech globální ekonomiky.

Půjčky lidé používají ve dnech King Solomon. Pravda, pak za pozdní vrácení dluhu mohl a zotročeni věřitele poslat dlužníkovi. Později Solomon nařídil, že dlužník věřiteli nejsou zodpovědní za svou svobodu a života a majetku. Když má člověk si půjčku a vykreslení doby před jeho dům zabila speciální sloupec, který uvedený název věřitele, který prošel veškerý majetek dlužníka. Tento sloupec s názvem hypotéky, což doslova znamená "slib."

První věřitelé z úvěrů nevydělal. Nebyla to záležitost, ale spíše nutným opatřením k těm zemědělcům, kteří nebyli dostatečný výnos. Tato nešťastná rolník byl připevněn k sousedovi vzít obilí zemřít hlady. Mající jeden pytel pšenice, "dlužník" musel se vrátit polovinu nebo dokonce dvě tašky.

Nicméně tam byl žádná záruka, že ročně více zemědělců mít štěstí, bude splácet souseda. Pokud se po roce nebyl vrácen dluh, dlužník rádoby být předány do dluhů otroctví ke svému věřiteli.

Kostel byl divoký nepřítel takového chování ze strany věřitelů a podporoval ne požadovat úroky z dlužníků a dokonce odpustit své dluhy. To znamená, že evangelium říká: "... nechte nás v dluzích, a ne čekat na něco ..."

Ano, tato propagace je nyní jasně postrádá některé klienty.

O nějaký čas později, v XVII století v Anglii začala poskytovat úvěry na předem určených procentech. V České republice úroky z úvěru se začal nabíjet pouze v polovině příštího století, a pak rychlostí ne vyšší než 6% ročně.

V současné době úvěry - nezbytné pro hospodářský rozvoj tohoto nástroje. Pokud se pokusíte vysvětlit úvěr v jednoduchým jazykem, a dokonce i příklad, dostanete něco takového.

Pro občana České republiky, který má spoustu peněz prodejem továrny na severu, koupit malou vilu na Středozemní moře. Ale něco nestalo, a tak se rozhodl koupit zpoždění rok. Co do činění s peněžních prostředků získaných z prodeje závodu - není jasné. A pak jeho soused dostane do nehody, úplně rozbití auta a dokonce i střechy jeho startu homerun.

Neexistuje žádný soused ve vztahu k občanům a požádal ho, aby si půjčit peníze na opravy. Občan trochu myšlení a najednou představoval obrázek, který soused nebude vracet peníze. A pak se jeho sen o domě na Středomoří není pravda. Ale na druhou stranu se zdá slušný člověk souseda - by se měl vrátit. Ale tyto špatné myšlenky občan bude škrtit celý rok, zatímco dluh vůči němu soused nevrátil. A tak se rozhodne půjčovat peníze na souseda, ale i pro non-spojený s bezesných nocí, požádat o nějakou náhradu na oplátku.

Ve skutečnosti, že obraz byl zcela přehnané, ale jde o případu.
Obecně platí, že úroky z bankovního úvěru je poměrně vysoká, ale možnost řešit některými úvěrovými problémy z nich dělá populární bez ohledu na cenu. Hlavní věc, v každém úvěru - aby nedocházelo ke zpožděním, ale to je tak nějak jindy.