Greenpeace zněl alarm - v Praze se zvýšil počet nehod, v důsledku čehož zvířata trpí


Vydáno: 28.02.2018 | Aktualizace: 28.02.2018

Obránci divoké zvěře v Praze hlučí. Jde o to, že v souladu s dopravními policisty se dozvěděl, že v uplynulém roce výrazně zvýšil počet dopravních nehod došlo v důsledku toho srážkách vozidel s volně žijícími živočichy. Zvláště často se situace pozoruje v blízkosti hlavní rekreační oblasti hlavního města České republiky - Kunratitského lesa.

Na základě údajů z ostatních vymáhání práva, situace v roce 2017, ve srovnání s předchozími lety založen, se počet nehod zvýšil o více než 15%, protože statistiky ukazují, že více než 13 tisíc dopravních nehod došlo kvůli kolizi auta se zvířetem.

A experti říkají, že tento obraz - to je jen špička ledovce, protože většina řidičů vozidel nehlásí incident a skrýt tuto skutečnost. Proto není možné určit skutečný rozsah situace.
Nejčastěji dochází ke srážce s představiteli lesní fauny, která projíždí po silnici před pohyblivým vozem.

Nejčastěji jsou postiženi jeleni, divoké kančí a jeleni. Ale nevyloučil případy, kdy se kolo vozidla dostat malá zvířata a drůbež - králíci, bažanti, koroptve a další.


Viz také o malé půjčky.


Nyní jsou zástupci environmentálních organizací extrémně znepokojeni současnou situací. V důsledku nehody, cestující trpí vzácnou, ale zvířata často zabiti, protože jsou neslučitelné s poraněním života.

Aby se zabránilo situaci, která vyvolává destrukci zvířat, nejsou dost varování o potřebě souladu s péčí na silnicích blízko zalesněných oblastech. Ovlivní to u kořene, Greenpeace nabízí instalací zabezpečovacích systémů automobilů řidičů, které vás, když se k silnici zvířete varují. V současné době jsou tato zařízení jsou již široce používány v mnoha světů zemí, ale Česká republika v současné době na těchto inovací není připraven.