Funkce zajištěné půjčky zboží v oběhu


Vydáno: 29.11.2016

V případě, že úvěr společnosti nebo organizace někdy na otázku o zajištění. No, v případě, že dlužník vlastnil majetek, vybavení nebo jiný majetek. Poměrně často se společnost jednoduše položit nic, ale jeho jediným aktivem je komodita v oběhu.

Ukazuje se, že existují úvěrové programy s cílem poskytovat kauci zboží v oběhu, ale tyto programy mají svou registraci vlastní zvláštnosti. Za prvé, přijímat jako zástavu produkt, který je v zadní části zákazníka, věřitel ukládá na něj určité požadavky. Zboží musí být tekutá, vysoce kvalitní, s maximální trvanlivosti (nebo žádná omezení data exspirace). Kromě toho je riziko ztráty zboží nebo náhodné ztráty by měly být minimalizovány.

V praxi banka akceptuje jako zajištění následující skupiny produktů: stavební materiály, dekorační materiály, oděvy, obuv, potraviny s dlouhou trvanlivostí, domácích spotřebičů a dalšího zboží pro domácnost.

Byt odmítnutí aby si zákazník úvěr, který nabízí bance jako zajištění úvěru podléhajících rychlé zkáze potravin, alkoholických nápojů, šperky.

Kromě toho banka nebude jen zboží jako kolaterál, když uděláte takový úvěr, hypotéční věřitel musí být pravidelně vykonávat svou kontrolu. A to bude mnohem těžší než běžné úvěry zajištěné movitého či nemovitého majetku společnosti.

Pokud firma dodává zboží do banky jako zajištění na úvěr, bude věřitel povinnost ho držíme záznamy o všech transakcích s produktem, to zanosyachy Každá operace, cestovat s zastavených zboží. Navíc smlouva o zástavě, je banka oprávněna přezkoumat obsah této knihy kdykoliv.

Obecně platí, že banky jsou v podstatě snažil se zaplést s tímto typem zajištění. V dobách před krizí, které aktivně půjčují i podnikatelé a živnostníci zachraňovat zboží v oběhu. Během krize, mnoho z těchto úvěrů se staly problematické. S ohledem na provádění těchto závazků, v tomto procesu se banky v souvislosti s některými problémy. Proto, vzhledem k minulé zkušenosti, banky se snaží podobným úvěrů je třeba být opatrný a opatrný, a s dlužníky a zajištění předmětů - lépe čitelný.

V současné době se banky půjčují na zabezpečení zboží v oběhu, které nabízejí následujících podmínek. Tato dohoda se provádí po dobu 3 měsíců do 1,5 let na povinnou podmínkou dodatečné zajištění je třeba zvýšit sazby o 3-4 body na běžných úvěrových programů a využití slev při stanovení zástavní hodnoty nemovitosti. S ohledem na finanční situaci dlužníka, to je také používáno nadměrné nároky.

Ukazuje se, že banky půjčují zákazníkům bezpečnost výrobků v oběhu, není v současné době schopna nabídnout zákazníkům atraktivní podmínky.