Fond poskytuje granty k obnovení místní památky Chehiyi


Vydáno: 02.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Fond poskytuje granty k obnovení místních památek v České republice. Žádosti jsou přijímány až do 7. března. Získejte udělit 40.000 korun mohou na rekonstrukci místních historických a kulturních památek (sochy, kaple, hrobek, etc.).
Česká Nadace VIA o dva roky zpět Otevře památkového fondu na podporu malých objekty s místní kulturní či historické hodnoty. Pro účast v programu jsou projekty na rekonstrukci a obnovu místních atrakcí, jako kapličky, památky, sochy, hrobek, atd Letos část grantu bude věnována modernizaci a židovských památek, včetně hrobek.
Chcete-li opravit místní atrakce jsou k dispozici na 40 000 korunách a do 2 tisíc eur pro konzultace s odborníkem. Účastníci budou také navštěvovat seminář, který jim řekne, jak se postarat o památky historie a kultury, a zajištění jejich objekty veřejného významu.
Odeslat žádost o účast v čerpání dotací do 7. března 2016 jsou sdružení, instituce, agentury, nadace, náboženské organizace, místní orgány. Vítězové budou mít peníze a jeden rok pro projekt. Celkový rozpočet Fondu kulturního dědictví v letošním roce je 710,000 kroons.