Fio banka


Vydáno: 26.03.2016 | Aktualizace: 24.03.2016

Jediná česká banka na tuzemském trhu, je zcela odlišný od jiných bank, které mají tendenci skončit v rukou velkých zahraničních vlastníků. Běžné bankovní služby jsou poskytovány zcela zdarma, banka je skvělá zpráva, dosud nebyla schopna dosáhnout dlouhodobého mírného zisku. Jaké je tajemství provoz FIO, což je téměř před dvaceti lety skupinou studentů a absolventů fakulty Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy vytvořila finanční strukturu?
Skupina několika mládí byl fascinován světem finančních a investičních operací, a rozhodl v roce 1993 vytvořit společnost, která se zaměřuje na obchodování s cennými papíry. Začali programovací software pro snadnou a rychlou realizaci burzovních obchodů a postupem času začali nabízet své služby klientům. Díky obezřetné řízení nákladů a rizik zhmotnit v dlouhodobé stabilitě. Po několika letech Fio se stal největší český on-line broker.
V téměř každé oblasti centra Fio banky každý den začal poskytovat své investiční a bankovní služby na celém území České republiky.

Běžné bankovní služby jsou poskytovány bezplatně, lepší pobočkové sítě, nastavit vlastní bankomatі, kreditní karty, a jako první banka v České republice, je Smartbanking pro chytré telefony.
Jak je možné, že Fio banka po dobu několika let, poskytuje bankovní služby zdarma? Zatímco investice do zlepšování kvality, jako první banka představuje nový typ Smartbanking a stane nejdynamičtější banku v zemi inovátora a bankovní roku? A v průběhu let vygeneroval mírný zisk, a tak může udržet strategii bezplatných služeb v dlouhodobém horizontu?
Fio je česká banka, která je pod tlakem ze strany zahraničních akcionářů, která vyžaduje často nepřiměřeně vysoké zisky. Fio Banka velmi účinně rozvíjí svůj vlastní bankovní systém. To umožňuje pružně reagovat na nové trendy a rychle zlepšovat své služby.
Fio banka věnuje velkou pozornost na provozní náklady nízké, to vše na maximum snaží automatizovat, a proto může poskytovat běžné bankovní služby zdarma.
Hlavním zdrojem příjmů není FIO bankovní poplatky a rozdíl mezi úroků z úvěrů a úroků z vkladů. Dalším způsobem, jak bankovních příjmů je investiční služby. Fio Banka nabízí svým zákazníkům on-line obchodování na burzách v ČR, Evropě a ve Spojených státech. Akcie banky se obchodují na akciovém trhu aktivně, takže výkyvy trhu neovlivní jeho stabilitu.