Fincentrum nás poškozovalo, tvrdí Česká spořitelna. Firma o ničem neví


Vydáno: 23.02.2017

Česká spořitelna ukončuje spolupráci s poradenskou společností Fincentrum a podává na ni žalobu. Fincentrum bylo jejím smluvním partnerem pro distribuci finančních služeb. Banka dospěla k tomuto rozhodnutí na základě opakovaného jednání této společnosti, které bylo v neprospěch ČS nebo ji přímo poškozovalo, sdělila dnes spořitelna ČTK. Fincentrum nemá od spořitelny informace o rozhodnutí neprodloužit smlouvu o spolupráci ani o jakékoli žalobě.

"Na dnešní odpoledne byla naplánována schůzka, kde měla probíhat jednání o další spolupráci. Po více než 11 letech úspěšné spolupráce jsme podobným přístupem překvapeni a považujeme jej za velmi nekorektní," řekl ČTK mediální zástupce Fincentra Miroslav Beneš.
Hlavním důvodem je podle spořitelny neoprávněné využívání značek Premier a Moje zdravé finance ze strany Fincentra. "V současné době dochází používáním těchto značek společností Fincentrum k záměrnému matení klientů, na což si klienti stěžují," uvedla Česká spořitelna. Fincentrum patří mezi tři největší externí partnery, se kterými spořitelna spolupracuje. "U hypoték jde za externími partnery zhruba o polovina obchodů, přesná čísla zveřejňovat nebudeme," dodala ČS.