Finanční vzdělávání dětí nebo jak zařídit bankovní kartu pro své dítě?


Vydáno: 15.02.2017

Finanční vzdělávání dětí podle psychologů doporučuje začít od předškolního věku. Nicméně, ve Spojených státech a Evropě, děti začnou připojit k pojmu "peníze" již 3-5 let. Není divu, že děti v těchto zemích získat své první mzdy dlouho předtím, než děti občanů České republiky. Zatímco západní teenageři již mají jeden nebo dva poddolování, kapesné českých 'děti' stále přijímat od svých rodičů. A když si uvědomíte, že současná století - tentokrát bezhotovostní platby, mnoho rodičů se snaží učit děti, jak správně nakládat s hotovostí, nebo v hotovosti na kartový účet. A za tímto účelem další open "plastické" pro své děti, kde a přenese tytéž náklady kapsy. Jak udělat tuto mapu, a pokud chcete, aby to v zásadě?


Měl jsem otevřít dítěti kreditní kartu?


Většina rodičů dát dětem větší hotovost v malých množstvích, protože stále ještě nechápou hodnotu peněz, a ujistěte se, že je všechny utratit za zcela nepotřebných věcí. Ale psychologové doporučují budování vztahů rodič-dítě důvěru a postupně seznámit dítě s pojmem "peněz", sdílet s ním své názory na ceně a kvalitě různých produktů.

Nicméně, se rozhodly pro plastové karty (to se obvykle nazývá extra "plast"), rodiče mohou nejen přinést dítě na moderní metody výpočtu, ale také sledovat výdaje dětí. Můžete to udělat tím, že příslušný bankovní výpis nebo přezkoumávání všechny transakce na kartě prostřednictvím internetového bankovnictví. Navíc, jak majitel hlavního "plast", můžete omezit přístup k účtu karty při stanovení denní limit. Ano, dáváte jednou rukou syn nebo dcera finanční svobodě a na straně druhé - se starají o své výdaje.

Jak bankovní karta pro vaše dítě?


V souladu s legislativou České republiky, děti do 6-14 let již mohou nosit své vlastní malé transakce, jako je například nakupování v supermarketu, se souhlasem rodiče nebo opatrovníka. Vzhledem k tomu mnoho českých finančních institucí nabízet svým zákazníkům kreditní kartu k otevření další dítě. K tomu stačí provést příslušnou aplikaci, které jsou s ní dokument, který označuje zrod nebo cestovní pas (pokud existuje) dítěte.

Nicméně, děti bankovnictví v České republice zatím nedosáhla dostatečné úrovně. To není jen neochota většiny emitentů, ale také nedostatek praxe ve vedoucí pozici pracovat s neobvyklou a někdy poněkud rozmarné klientelu. Z tohoto důvodu, většina finančních institucí nechtějí riskovat a produkovat "plast" žádné děti mladší než 14 let.

Dítě, který dosáhl věku 14 let, již má právo otevřít vlastní debetní kartou, pokud povinnou přítomnost otce a jeho písemným souhlasem. Tato karta rozšiřuje pravomoci dítěte - řídit finanční prostředky na kartový účet, on musí být sám. Kromě toho, rodiče kontrolovat náklady hlavním kartou dítěte není schopen. Například získat stipendium musí být považovány za příjem dítěte a získat kontrolu nad výdaji rodičů nemají práva.

Samozřejmě, že používání dětských klientů zvláštní zisk bankéři nebude, ale bude zvyšovat loajalitu svých rodičů na konkrétní finanční instituci. Kromě toho, v budoucnu s příchodem vlastních příjmů u mladých zákazníků, banky začínají jim nabídnout širokou škálu služeb. To už může připsat pro studenty a vzdělávací půjčky. Tak banky usilovat o rozvoj v České republice tak oblíbeného zámořského bankovní rodiny.