Finanční náhrada za zpoždění letu


Vydáno: 24.07.2017

Léto - čas na prázdniny. Mnozí obyvatelé České republiky zvolit nejrychlejší trasu - letadlo. Mnozí nechtějí využít služeb cestovních kanceláří a zvolené cesty samostatně, ale zároveň aktivně používat letadla pro domácí cestování a externí. Ale nálada z cestujících před cestou může dojít k poškození, pokud je let zpožděn. V některých situacích je možné požadovat finanční náhradu za zpoždění musí pochopit níže.

Letní dovolená Cestovní kanceláře Odhaduje se, že poslat asi 4,5 milionu Čechů. Mezi klienty cestovních kanceláří se zvyšuje počet těch, kteří se rozhodnou pro leteckou dopravu - letos to může dosáhnout dvě třetiny veškerého provozu. Vzhledem k intenzivnímu pohybu letadla ve vzduchu a různých okolností nebo událostí, které se mohou vyskytnout v podobě zpoždění při letu. Jaké jsou možnosti, které čekají kompenzaci času pro zákazníky?

Pokud je zpoždění letu trvá více než dvě hodiny, cestující mají nárok na občerstvení v letištní kavárně. V případě, že doba letu odložen na příští den, letecká společnost je povinna vyhovět cestujícím v hotelu na vlastní náklady.

Pokud je zpoždění delší než tři hodiny situace splňuje kritéria stanovená Evropským parlamentem 261/2004, má cestující právo na náhradu od letecké společnosti nebo cestovní kanceláře, která uzavřela smlouvu s leteckou společností.

Tak kolik finanční náhrada za zpoždění letu?

Korekce je následující:

  • Ve vzdálenosti 1500 km je asi 250 eur
  • Ve vzdálenosti 1501-3500 km, to je 400 EUR
  • Ve vzdálenosti více než 3501 km je asi 600 eur

Jakákoli kompenzace, ovšem platí pouze v případech, kdy jsou zodpovědné za zpoždění letecké společnosti. V takových situacích, to se počítá jako technické závady.