Fast splácení úvěru - nebezpečí


Vydáno: 15.02.2017

Většina bank dlužníků snít o tom, jak rychle splatit půjčku. Někdo zhoršuje myšlenku daně a někdo naopak - ve spěchu poskytnout půjčku ihned provést další. Nicméně, bez ohledu na to, co vedl dlužník, banka je nepravděpodobné, že by běžet radovat příliš rychle splácet úvěr, a může pokusit zabránit.

Co se dlužník dobrá banka - špatný

Teoreticky můžete plně splácet úvěr alespoň druhý den po jeho popravě tím, že platí pouze úroky. A důvody pro takové rychlé návraty jsou. Například, dlužník mohl dostat náhlou dědičnosti kritický problém s penězi, nebo on souhlasil, že půjčit nějaké peníze svému známému, bez jakéhokoliv zájmu. Negativní postoj věřitel o této otázce je zcela pochopitelné - ztrácejí příjmy. Mezitím se tento příjem je kladen finanční instituce ve svém rozpočtu, během svého příjmu trvá vklady od lidí.

Rychle jako splácení úvěru snižuje na "Ne" všechny plány banky, a proto musí usilovat o peníze ze svých rezerv na jít o úpravě peněžních prostředků. Samozřejmě, jeden úvěr není schopen tak velký vliv na pozici banky, ale takový dlužníci mnoho, ale je to může způsobit problémy.
Co hrozí trvalé dlužníků?

Banky mají přijít s mnoha způsobů, jak zabránit příliš rychlému splácení. Například, mnoho věřitelé u velkých úvěrů zřídit dočasné moratorium v jehož průběhu se dlužník, který nemůže plně splatit půjčku, ale ani pro své měsíční platby více než minimum. Kromě toho banky vymysleli další účinný nástroj - tresty.

Jsou navrženy tak, aby kompenzovat ztráty pro věřitele, že bude trpět předčasného splacení úvěru. Pro dlužníka je přítomnost takových jemných všemi výhodami rychlého rozloučení se úvěrových zrušena. Pro malé spotřebitelské úvěry, banky obvykle nemají nastavit žádné omezení předčasného splacení. Nicméně, toto neznamená, že dlužník bude i nadále růžové. Je-li osoba, která z úvěrů, vrátí se příliš rychle, riskuje, že dostat na černou listinu dlužníků.

Později se tento muž by bylo velmi obtížné provádět žádnou půjčku, jako by měl zkažené kreditní pověst. Kromě toho, pokud je informace o "skvrnu" na úvěr soubory jeho majitel může najít a nějak "wash", zavedení černé listiny žadatele žádné slovo.
Jak provést předčasné splacení bez zbytečných problémů?

Mohlo by se zdát, že kvůli tolika hrozbám dlužníci by nemělo smysl splácet úvěr dříve. Nicméně, oni ještě dělají. Obecně platí, že pokud se budete blížit záležitost vážně na první, pak se lze vyhnout mnoho problémů. Například by měla vycházet z toho, že před podpisem smlouvy o půjčce musí posuzovat v plném rozsahu, včetně možnosti předčasného odstoupení od smlouvy.

V případě, že banka se snaží ukládat pokuty - nepodepsat smlouvu lepší, když jste právě v úmyslu neplatit úvěru příliš dlouho. Později můžete jistě pokusí napadnout pokuty u soudu, ale to bude stát peníze a nervy. Tou nejlepší volbou pro stejný rychlému splácení úvěru bude dělat měsíční částky vyšší než požadovaná minimální platbu. To bude pravděpodobně vrátit a úvěr, a vztah s bankou, aby zkazit, a konečné úspory byste být stále značný.