Expobank CZ: Bankéř musí být k dispozici 24/7


Vydáno: 07.09.2016

Otevíráme pro vás sérii rozhovorů s top manažery evropských bank vyprávět všechny podrobnosti o činnosti úvěrových institucí v Evropě a jejich plánech do budoucna.

Série rozhovorů odhaluje "mladý" Český bankovní Expobank CZ, dříve známý jako LBBW Bank CZ a pracoval v České republice od roku 1991. V prosinci loňského roku, banka oficiálně změnila svůj název na Expobank CZ.

Po rozhovoru s členem představenstva Renars Karashsom (Renārs Karašs), který hovořil o tom, jak Expobank CZ strávil jeho první rok v zemi, která vidí budoucnost banky v České republice.
Banky, které operují pod názvem Expobank v různých zemích mají jiný obchodní model. Většinový akcionář v úplně sám, ale každá banka funguje jako nezávislé struktury. Že neexistují žádné dogmata, pre-vymyslel písemných koncepcí. Každá banka by měla usilovat díky svému přístupu, zákaznické segmenty, výklenky být úspěšný v určitém trhu.

Odborníci česká banka úzce spolupracují s kolegy z jiných bank, vyměňovat si zkušenosti, mají společné zákazníky, ale strategie a výsledek odpovídá radě každé banky. Je zajímavé, a zároveň zodpovědně. Každý trh má své vlastní tradice, vlastnosti a schopnosti - je to zajímavé.

Co Expobank CZ liší od ostatních bank na českém trhu?
Na jedné straně banky v některých ohledech stejný - mít účty, karty, převody, vklady, úvěry a další. Na druhou stranu, jak víme, stejné banky nemají. Všichni se stále snaží najít svůj vlastní přístup.

Jsme různé přístupy k zákaznický servis a produktových řad. Na rozdíl od velkých bankách, nemáme žádné plány na podílu na trhu, zvětšování počtu zákazníků - to není naším hlavním KPI (cca. - Key Performance Indicators - ukazatele společnosti, pomáhá jí k dosažení strategické a taktické cíle).

Náš hlavní úkol - najít méně běžné segmenty, kde máme zajímavé zákazníky, a kde jsme měli zájem o práci s nimi. Jakmile je nalezen segmentu výklenek, chceme, aby to bylo nejlepší - nabízet některé "jedinečnost" jako součást produktu, služby nebo přístup k řešení problémů klienta. Vlastní řešení a přístup - to je náš rozdíl.


A to, co dělal na českém bankovním trhu je odlišný od lotyšském trhu? Je pravda, že to je méně konkurenceschopný?
V každé zemi existují dvě - čtyři banky, které dohromady zabírají dominantní podíl na trhu, a specializuje se bank. V České republice se ve stejné situaci. Shrneme-li, soutěže v České republice je i kruté. Například, vidět, jak se v posledních letech klesající úrokové sazby z úvěrů. Pokud by došlo k soutěž, sazby by neměla klesnout. Mnohé banky začaly snižovat placení provize - vedení účtu, převody, karty, nabízet více produktů různých balíčků - to vše prostřednictvím soutěže. Nicméně někdy příliš konkurenční prostředí je rovněž nežádoucí a může v krátkodobém horizontu vést k narušení není životaschopný, ale to je jiný tématu.

S ohledem na rozdíly v Lotyšsku nebo v pobaltských státech, tam jsou velmi vyspělé digitální služby. Já to ani nemluvím o kartách, protože Česká republika je lídrem v Evropě pro používání bezkontaktních karet. Ale když přijde na on-line bankovnictví, pobaltských zemí o krok napřed v České republice.
 Česká republika je několik bank jsou i speciální boxy, kde si můžete nechat platbu v tištěné podobě.

Se liší úvěrové produkty - jako způsob prodeje, a je "design" výrobku. Odborníci odhadují, že více než 65% prodeje úvěrových produktů v České republice provádí prostřednictvím makléřů a finančních poradců. K dispozici je celé odvětví existuje velké množství lidí.

V Baltském moři téměř 100% - přímý vztah mezi bankou a zákazníkem. Také v Pobaltí skoro nevidíte konvenční praxe česko - refiksatsii hypotéky v předem dohodnuté období. V pobaltských zemích, je-li úvěr vydává na dobu 20 let, zdá se, že po dobu 20 let. Pokud nezbytné změny, banka iykliyent souhlasit obnovit smlouvu.

Dokonce i tady v České republice, společný komplexní balíček bankovních produktů. Tento trh specifičnost.
V Estonsku, například banky dovoleno, aby balení produktů, ale pokud chce zákazník, pak by měl dostat každý jednotlivý výrobek z balíčku za stejnou cenu, jak je uveden v balíčku. Že potraviny balíčky nedávají smysl. V Lotyšsku, tato pravidla ne, ale balíčky stále nejsou tak časté.

Nemám zcela pochopit, jak obyčejný člověk, který není odborníkem v oblasti financí, si může zvolit jejich příznivý v České republice pro konkrétní banky. Obvykle existuje tolik výhrady k různým balení produktů, po tom všem, a není jasné, co dostanete a co si zaplatí. To není ani dobré, ani špatné, je to, jak trh rozvinutý.

Přicházející z jiného trhu, je špatné říkat, že to je lepší. Musíme pochopit, co si lidé myslí, zákazníky, zaměstnanci, trh vyvinut a proč, a to pouze jiný zážitek, to může spojit k vytvoření nových produktů a služeb.

 

Co myslíš, když to pidbudovuvalysya? Vynalezl jejich obaly?

Banka je například nové produkty pro malé a střední podniky - Expo Silver a Gold Expo. Pro jednotlivce je také nový návrh. S vědomím, že trh je zvyklý na obalech, proč to dělají?

Ale banka, ale vedení se snaží vyrovnat takový obal bylo jasné, že tam byly stovky různých doložek a balíček byl nejvíce transparentní a srozumitelné pro klienta. Samozřejmě, že se podíváme, které nabízejí konkurenti, zeptejte se lidí, kteří zde pracují již mnoho let. A před zahájením nový produkt komunikovat se zákazníky, vím, že by bylo zajímavé pro ně. Pokud je vše v utkání, pak spustit.


Jaká je strategie Expobank v České republice? S nímž je veden?

Banka má tři hlavní segmenty jejím zájmu. Prvním z nich je, že anglický nazývá přítok (cca. - Bohatí klienti), úsek "VIP" a segmentu podniků. U každého, snažíme se najít něco, co bylo prospěšné pro zákazníky a mají zájem s námi spolupracovat.

V bohatém segmentu jsme se jít ve směru, kde se podávají vedoucím a klientem a jeho společnosti, pokud je k dispozici. Máme dobré depozitních produktů, investičních produktů "balíček" pro společnost a majitele.

Když už mluvíme o místní zákazníky, kteří mají zájem pouze ve standardních úvěrů na bydlení, ostatní banky přesně pro něj výhodnější. Pokud má zákazník příjmy nad průměrem, že má zájem o investiční produkty, a on je také vlastníkem společnosti, pak je to ještě zajímavé a výhodné s námi spolupracovat.

Nebo jiný příklad - klient, který pracuje v jiné zemi chce koupit bydlení v České republice - udělali jsme to stane zajímavé. Máme partnerskou banku v jiných zemích, pomocí kterého můžeme ověřit příjem na zákazníka a dát mu úvěr zde. Tento jev se nazývá specializace.

Stejném segmentu "vipiv." Z mnohé banky si stanovili investiční produkty nabízejí - nebudeme nabízet jejich vlastní. Máme mnoho profesionálních partnerů, můžeme nabídnout zákazníkovi co je jeho situace zajímavé. Mnoho bank podporovat pouze jejich výrobky.

V podnikovém segmentu, máme zájem o klienty s potřebou inovativních řešení, přeshraničních transakcích, mezinárodního obchodu. Jako příklad, pokud klient potřebuje půjčku v České republice, která se vztahuje k jeho práci v jiných zemích, řekněme, zabezpečení majetku, pak můžeme mu nabídnout jedinečný kreativní řešení, která jsou nepravděpodobné, že by ostatním bankám.

Pokud jde o celkový výkon, inherentní podporu naší strategie cíle stanovené ze strany regulátora je podstatně vyšší normy (likvidita, kapitálová přiměřenost). Podíl úvěrů po splatnosti a nyní i v budoucnu bude velmi nízká, výrazně nižší než tržní. Jinými slovy, vysoká bezpečnost podnikových - je to součást našeho obchodního modelu.

Jaké jsou výzvy, kterým čelí Expobank CZ v České republice? Jak je překonat?

Asi nejtěžší věc je pochopit, jak lidé myslí, řešit zvláštní situaci, tržní praxi. Bylo důležité získat důvěru starších zaměstnanců. Asi si myslel, že nové vedení přijde a bude naučit je pracovat, řekněte to a to. udělal právě to inu. Když jsme začali pracovat tady, pak nikdo učil pravý opak - dlouhou dobu poslechu pochopit, jak zde lidé pracují, jak si myslí, že jsou silné / slabé stránky. A teprve po pochopení těchto problémů mohou začít stavební práce, čímž se místních dovedností a zkušeností.

Má banka v České republice některé reklamy a komu je zaměřen?

Velmi málo. Tam cílená reklama na internetu. Někdy dělá cílenou reklamu na určitý segment zákazníků. Například počátkem tohoto roku, jsme vyvinuli zajímavý návrh obhájců služba úschovy účtů (cca -. Důvěra nebo důvěra účtu). To je velmi úzkou cílovou návrh. Aby návrhu Naučili jsme jim říkali, zasílány informace o nás, přišel prezentací. Počet zákazníků v tomto segmentu roste dodnes. Inzerce v médiích, jsme téměř nikdy dělat.


Co se týče poptávky po digitálních služeb pro své zákazníky? Myslíte si jim nabídnout něco nového v této oblasti?

V letošním roce jsme zavedli bezkontaktní karty - máme to pozdě, protože tyto karty českém trhu již dlouho tam byl. Nyní pracuje na nové internetové banky. Představíme zcela nové internetové bankovnictví, včetně ruštiny, to by bylo pochopitelné, snadno ovladatelný. Spolu s novou internetovou banku také představí mobilní aplikaci.

Nyní se Česká republika aktivně diskutovali zvýšení poplatků za používání bankomatů, jak velké banky má v úmyslu zavést konkurenční výhodu v těchto službách. Co se Expobank CZ, v případě, že Komise má i nadále zvyšovat, protože banka nemá bankomatů?

Obtížná otázka. Ve Skandinávii, banky, a to nejen oni pracují na snížení cash flow obecně. Mnoho bankovních poboček nepracují s hotovostí. Pro banky v hotovosti - jeden z nejdražších výrobků.