Expanze čínských bank na území České republiky má v úmyslu zvýšit obchod a investice


Expanze čínských bank na území České republiky má v úmyslu zvýšit obchod a investice

Ve čtvrtek 16. června v Číně podepsala memorandum, pod kterým má v Praze otevřela pobočku jedné z největších světových bank - Industrial and Commercial Bank of China.


Zvýšit přítomnost čínských bank na českém trhu usnadnit obchod mezi oběma zeměmi a vytvořit rámec pro investice v Číně ve střední Evropě. Na takové závěry analytiků v reakci na informace, že jeden z největších světových bank, ICBC (Industrial and Commercial Bank of China), otevřel svou pobočku v České republice.
Během návštěvy český premiér Bohuslav Sobotka v Číně čtvrtek 16. června byl tento záměr posílena podepsáním memoranda, podepsané ministryní zahraničí Thomas Prouz a bankéře. Pak otevřel českou část obchodního portálu e-Mall, který je zodpovědný za práci čínské banky. V roce 2015 tento portál stala největší obrat v Číně. Česká republika - třetí evropskou zemí, po Španělsku a Francii, která se bude prodávat prostřednictvím tohoto online platformy svých produktů. Kupující v Číně můžete koupit českých potravin, nápojů a sklo.
ICBC bude druhý největší po Bank of China Bank v České republice, která se otevře svou pobočku v Praze. Kromě toho Česká republika je v jednání s bankami, China Development Bank a China Construction Bank.
Hlavní ekonom David Mark Deloitte předpovídá, že čínské banky v České republice bude zpočátku financovat a poskytovat služby pro transakce do čínských společností působících v tomto regionu. Pak budou usilovat o větší ponoření do tuzemském bankovním trhu.