"Easy" mikroúvěry pro všechny


Vydáno: 23.01.2017

Při pohledu na to, co je mikroúvěry v České republice, je těžké uvěřit, že vznik tohoto druhu půjček provádí zcela jinou misi. Myšlenka mikroúvěrů měl profesor z Bangladéše, když jeho krajan požádala, aby jí půjčit nějaké peníze k růstu vašeho malé firmy. Musím říci, že v rozvojových zemích, micro Asie stále se používá především pro rozvoj malých podniků. Čeští občané jsou peněz získaných v mikrofinančních organizací mají tendenci "jíst".

Co micro atraktivní pro veřejnost?

Počet klientů MFI roste každým dnem, a objem mikroúvěrů na celém území České republiky pro každý rok zvýšil o více než polovinu. Jako popularita je vzhledem k tomu, že úvěr na MFI je jednoduchá a poměrně jednoduchý postup. Všichni žadatelé potřebují - je přijít k instituci se svým pasem a napsat aplikaci udávající požadovanou částku. Mimochodem, mikrofinančních organizací v České republice, na rozdíl od české banky padnout, dokonce i ty dlužníky, kteří potřebují pouze 2-3 tisíce zaplatit. A stejně jako v České republice je téměř na denním pořádku problém, to není překvapující, že finanční instituce jsou stálí zákazníci. Mikroúvěr umožňuje uchazečům o zaměstnání získat peníze v rukou nějakého jen půl hodiny po napsání žádosti, protože instituce nebudou trávit dlouhé a důkladné kontroly. Nicméně v posledních letech z důvodu zvýšené nesplacených úvěrů MFI následovali příkladu banky a úvěrové historie dlužníka také brát je na dohled. Kromě toho úvěry od MFI srozumitelnější pro netrénované osoby - 1000 Kč trvalo měsíc zpět v roce 1300 - je to jednoduché. Není potřeba hledat skryté poplatky, protože prostě ne. Netlačte na věřitele zaplatit za pojištění, neboť MFI zřídka se zabývají hypotéky, a tak pojistit cokoliv.

Nevýhody úvěrů MFI

S zdánlivé jednoduchosti mikroúvěrů skrýt určité nedostatky. První z nich se objeví vysoké úrokové sazby. Oni jsou obvykle instalovány pro každý den úvěru a může dosáhnout 3%. Samozřejmě, že za týden nebo za měsíc, je obtížné vidět, jak velkou velikost přeplatku, ale pokud si to přeložit do počtu rovnajícím, je zřejmé, že MFI chrání váš hotovostní rezervu. I přes skutečnost, že desetina úvěrového zpět na věřitele nebo závažné zpoždění; nevracejí vůbec, pilní dlužníci zaplatit úrok finanční ztráty eliminuje instituci. Další nevýhodou měnových finančních institucí v České republice je, že výše úvěru, který můžete získat zde, nebude vyšší než 20.000 korunách.

Mikroúvěry pro malé a střední podniky

Že malé množství úvěrů často brání použití mikro GC. Ačkoli někdy obchodní nezastaví ani transcendentální hodnotu v zájmu měnových finančních institucí, protože banky jen zřídka takové dlužníky a jsou často popíral půjčku kvůli nedostatku dokumentů příjmů. V současné době se Česká republika se začaly objevovat MFI pracuje výhradně s podnikateli. V těchto organizacích, podnikatelé mohou získat úvěr na mnohem pomalejším tempem než jednotlivci. Průměrná roční výše přeplatku bude 50%. To je jistě víc než banky, ale podniky jsou ochotni dělat tuto oběť. Nicméně, MFI nemůže být vždy jim pomoci, zvláště pokud dlužníci potřebují velké množství, protože zákon zakazuje těmto organizacím půjčit velké částky převyšující limit. Také do tohoto "klubu důvěry" a okamžitě dostat k dispozici úvěr není dána do každého podnikatele. Za prvé, nováček bude muset zaplatit nejméně jeden úvěr na poměrně vysoké míře, a pouze tehdy, když to bude dobré pověsti organizace mikrofinancování souhlasí s tím, půjčit si peníze na více přijatelných podmínek.