Důchodový věk v České republice rozhodla, že sníží na 65


Vydáno: 15.09.2016 | Aktualizace: 16.09.2016

Zástupci české koaliční vlády souhlasil s návrhem na snížení důchodového věku na 65 občanů.

Česká vláda koalice se rozhodla snížit věk odchodu do důchodu na 65 občanů. Tento návrh byl podpořen stranou ČSSD KDU-ČSL strany a hnutí ANO, již dříve popřel to jako populista. Místopředseda vlády a vedoucí ANO Andrew Babish již dříve připustil, že jeho pohyb přijímá tento návrh, pokud to bude podporovat další koaliční partnery.
Předseda poslanců v České strany sociálně demokratické ČSSD Roman Sklenák řekl novinářům v pondělí projednala a schválila návrh vlády.
"Dospěli jsme ke shodě, že lidé potřebují k získání důvěry. To znamená, že jsme se rozhodli založit zámořské důchodového věku na 65 let do roku 2030, "- řekl zástupce vedoucího hnutí ANO Jaroslav Faltinek.
Faltinek také dodal, že do konce září Andrew Babish jako ministr financí spolu s ministrem práce a sociálních věcí Michael Marx dokončit návrh zákona, podle kterého zástupci fyzicky náročných profesí, jako zdravotní sestry, ovladače a hasiči právo na předčasný odchod do důchodu.
Sam Andrew Babish, když podpořil návrh, stále věří, jeho populistické:
"Je důležité říci občanům, které stanoví rámec pro odchod do důchodu a je přímo propojen s velikostí důchodů. Čím nižší je věk odchodu do důchodu bude, tím méně peněz budou v důchodu. "
V průběhu posledních 60 let, věk odchodu do důchodu v České republice zvýšila z 62 let u mužů a 58-61 let u žen do 72 let.