Dopravní reforma v ČR - volný pohyb pro dvě kategorie občanů


Vydáno: 26.01.2018

Až tak dávno nová vláda České republiky vynesla akční plán pro využití železniční dopravy. Podstatou inovace je, že úřady slibují, že udělají bezplatné lístky. Inovace však nevztahuje na všechny osoby, ale pouze pro studenty, kteří nemají překročili věkovou bariéru 26 let, jakož i pro starší osoby, které jsou více než 65 let.

Hlava vlády poznamenal, že provádění reformy začne s hlavním městě Praze, protože tam je označen největší počet uživatelů železniční dopravy mezi členy této kategorie, a pak se rozšířil do dalších měst České republiky.

Tato reforma se stala součástí konečného programu na změnu pozitivní stránky komfortu v České republice.

Největší počet uživatelů železniční dopravy mají studenti.
Tato kategorie lidí, spolu s obyvatelstvem důchodového věku, je považována za nejvíce finančně zranitelnou. Proto tento program sníží na dvě kategorie lidí pravidelné výdaje, které jsou určeny k placení za cestu.

Dopravci však na tuto reformu vyjádřili negativní stanovisko, neboť vyjadřují obavu, že zavedení volného cestování bude znamenat globální zvýšení počtu cestujících.

Podle předběžných odhadů lze pozorovat až 40% nárůst počtu uživatelů železnice, což při cestě způsobí značný nepohodlí pro všechny cestující.

Proto dopravci naznačují, že před instalací volné jízdy se zvyšuje počet přeprav.

Jeden z českých železničních dopravců nás ujišťuje, že když přidáme několik dalších vozidel se obrátit, aby se zabránilo velké davy a udržovat optimální rovnováhu na všech trasách.

Také, členové vlády řekl, že příští rok přinese mnoho pozitivních změn pro obyvatelstvo České republiky, jejímž hlavním úkolem vlády - pracovat ve prospěch svých občanů.