Do konce roku 2017 hypoteční sazba by mohla dosáhnout 10%


Do konce roku 2017 hypoteční sazba by mohla dosáhnout 10%

Český hypoteční trh končí 2016 na pozitivní: po celý rok herectví program dotování úvěrů pro nové budovy, klíčové sazby a míra inflace se snížila, a v důsledku toho se objem hypoték emisí za rok vzrostl o 35%. Pokud makroekonomické podmínky nadále zlepšovat, podle odborníků, potenciální hypoteční dlužníci mohou také spolehnout na úvěry v hodnotě 10% ročně do konce příštího roku.

Hypoteční trh se cítí jistější a zůstává motorem růstu pro celou populaci úvěrového trhu v České republice. Tento trend bude pokračovat i v budoucnu, protože dnes mnoho českých bank soutěží v emisních sazeb. Nicméně, na začátku roku hypoték budoucnost představoval v České republice není tak růžové.

Snížení podílu splatnosti hypotéky v důsledku akčního programu pomoci na hypoteční dlužníky, stejně jako své vlastní produkty k restrukturalizaci bank. Hypoteční dlužníci program pomáhá účastní více než 100 úvěrových organizací, které dohromady pokrývají asi 97% z hypotečního trhu. Podle agentury dne 1. prosince tohoto roku předložen asi 14 tisíc žádostí o restrukturalizaci hypotečních úvěrů, a pomohla 7,4 tisíc dlužníků. Musím říci, že pokud před poskytnutím podpory mohl počítat jen rodiny s malými dětmi, z 12. prosince a vláda pomáhá občanům držet jim jsou osoby 24 let věku dostávají na plný úvazek vzdělávání. Objem pomoci zvýšil z 10% na 20% jistiny.

Letos hypoteční kupující trochu omlazená. Jestliže dříve průměrný věk dlužníků bylo asi 35 let, nyní 27-35 let hypotečních dlužníků. Nejedná se o děti bohatých rodičů, a mladí lidé bez rodinného času, ale se stabilními příjmy. Samozřejmě, že v tomto případě přijaté úvěry v rámci programu podpory nebo affiliate programů, státních bank a developerů, protože developer dotuje záloha. Není divu, že mladý Ypotechnyky a vybrat si vhodné ubytování.
Růst hypotečního trhu v letošním roce bude činit alespoň 35%.