Do banky nedávají úvěry?


Vydáno: 16.11.2016

Je snadné si představit situaci, kdy klient naléhavě potřebné peníze na velký nákup, výlet, opravy, byt nebo auto. Samozřejmě, že zákazník jde do banky v naději, že se uskuteční okamžitě požadovanou částku, aniž by požádal příliš mnoho otázek, nezajímá, co jeho příjmu a potřebují peníze vůbec. Ale v praxi nefungují.

Podívejme se, co mají strach z bank.
Za prvé, co znepokojuje banka - půjčka z prodlení. Dávat peníze na dluh zákazníka, banka očekává, že vydělávat peníze tím, že je se zájmem. Každý z dlužníků může být neplatiče. To může být kvůli nedostatku solventnosti z důvodu vyšší moci v životě klienta (nemoc, ztráta zaměstnání), a to i od obvyklého nezodpovědnosti. Tvorba úvěr, banka je vždy riziko, riziko může být vyšší nebo nižší. A banka se snaží minimalizovat jeho možné, kterým se zavádějí různá omezení při vydávání úvěrů.

Banka omezuje dlužníky v mnoha různých prostředích. První Age. V poslední době se tento pás se změnila ve prospěch zákazníků, ale ve věkové hranice nebyl zrušen. Před několika lety se lidé mohli získat úvěr na dobu ne delší než odešli před odchodem do důchodu. Nyní, mnohé banky nabízejí půjčky na dobu do dlužníka do splatnosti nedosáhlo 75 let. To znamená, že ve skutečnosti, banky půjčují i důchodců, i když ne všechny v řadě.

Druhé omezení - příjem. Každá banka své požadavky na výši příjmu, ale oni jsou všichni v dohodě o jednu věc: že jeho klient by měl být dostatečně příjem na splácení úvěru a zůstat ve svých vlastních potřeb. Samozřejmě, čím více příjmů zákazník, tím větší je pravděpodobnost, že bude vydávat úvěr. Mnohé banky úrokové sazby mimo jiné, může záviset na úrovni klienta příjmů.

Třetí omezení týká způsobu prokazování příjmů. Tato situace se také závisí na požadavcích banky. Některé banky vzít v úvahu pouze oficiální příjem žádostí o pomoc. Jiné druhy příjmu jsou potvrzeny, i když nepřímo. Existují také organizace, které postačí uvést zdroj příjmů, ne přijímat své dokumenty. Nicméně, tito klienti typicky poskytovat půjčky se zvýšeným výskytem na standardu.

Také, některé banky vzít v úvahu zaměstnanost a evidence klientů. Mnohé banky půjčují jen na registrovaných zákazníků ve stejné oblasti, kde banky, a jsou instituce, které půjčují všem občanům bez ohledu na jejich registraci. Mnohé banky půjčují jen těm občanům, kteří pracují v zemi. Práce v zahraničí je obvykle velmi obtížné získat úvěr.

Dalším omezením - záruka. Mnoho českých schimi banky o úvěr nutně vyžadují přítomnost garantů jako zajištění.

Kromě hlavního příjmu z úroků z úvěru, existují i dodatečné příjmy z bankovních operací. To může být poplatek za zpracování transakce, zvážení žádosti, poskytnutí úvěru, účtu údržbu nebo převést peníze prodávajícímu. V současné době banky jsou z velké části zrušit další poplatky, ale zákazníci stále potýkají všechny druhy nepříjemných překvapení, když uděláte transakce.