Darma internet v českém metru


Vydáno: 24.11.2017

Moderní progresivní společnost se tak silně sloučila s globální internetovou sítí, která ji bez její existence již nepřemýšlí o své existenci. Kamkoli jdeme, kdekoliv jsme, potřebujeme přístup k internetu jako kyslík. Jsme tak zvyklí na to, abychom okamžitě našli potřebné informace, že ztráta takové příležitosti nás znepokojuje.

Bezplatné Wi-Fi sítě se staly známým atributem pro každý městský koutek ve všech vyspělých zemích světa. V České republice je také těžké najít kavárnu, budovu, obchod nebo park bez volného internetu. Ale v době, kdy každá úctačná země poskytla i bezplatné Wi-Fi sítě s stanicí metra, je v České republice tento dlouho očekávaný trend plánován.

A přestože dopravní společnost v Praze plánovala dlouhou dobu představit novinku metra města, skutečná příprava začala až nyní. Během testovací verze a pouze na nejrušnějších stanicích metra bude bezplatná distribuce Wi-Fi.

Testovací projekt začne fungovat na šesti stanicích metra od poloviny letošního roku. Je třeba poznamenat, že volný vysokorychlostní internet se v letošním roce objevil na některých zastávkách pozemní dopravy a očekává se, že do konce roku 2017 připojí více než 300 zastávek. Vedoucí organizace, která propaguje a propojuje internetové sítě města, uvádí, že počet uživatelů roste nekontrolovaným.
Chcete-li se připojit k bezplatnému Wi-Fi v metru, musíte si v nastavení osobních gadgetů vybrat síť a zadat dotaz a v automatickém režimu bude proveden přechod.