Daň z příjmů za vklad. V některých případech je nabitý?


Vydáno: 29.11.2016

Mnoho bank investoři obávat zdanění příjmu z vkladu. V tomto ohledu je otázka často vzniká na jeho Daň z příjmů. Musím zaplatit daň z příjmů z bankovních vkladů a jak to by mělo být provedeno, a co je nejdůležitější - v tomto období? Pokuste se zjistit odpovědi na všechny tyto otázky.

Pověsti o daňovém vkladovém účtu nedávná domácí rozrušit veřejnost. Ale, jak se sluší zvěsti, které nejsou vždy pravdivé. Ve skutečnosti, že daň z příjmu placené, ale ne vždy a ne na všechny vklady. Budeme lépe pochopit.

Za prvé, investoři by neměli starat o této dani, protože banka působící v tomto případě jako daňový agent, přebírá odpovědnost za včasnost plateb. Takže, pokud je to nutné, daňové odpočty automaticky. Z tohoto důvodu zákazníci obávat blížící se placení daní za to nestojí, ale být vědomi jeho existence a podmínky, za kterých je splatný, je třeba si uvědomit, že reálný příjem může přinést příspěvek.

Potřebujeme daň je v první řadě závislá na měně vkladu. Za předpokladu, že klient je otevřena příspěvek v národní měně, daň se vypočítává na základě aktuálního kurzu centrální banky v České republice. Nechť její velikost je 7,75%. Takže výnos z vkladu je předmětem zdanění v případě, že úroková sazba na něm po dobu delší než pět procent vyšší, než je rychlost vědec CB.

Ukazuje se, že všechny vklady úrokové sazby, které jsou nižší než 12,75 ročně, které jsou osvobozeny od placení daní. Nicméně bychom neměli zapomínat, že refinanční sazba, na rozdíl od vkladů sazby mohou v průběhu času měnit, a příspěvek nepovinná k dani může stát povinnou k dani.

Například, pokud ve stejné výši vkladu vydaného za posledních 13 let, dále jen "extra" 0,25 roční zdanitelné. Sazba daně z příjmu, který je splatný v této situaci, budou obyvatelé České republiky je 35% pro nerezidenty - 30.

Pokud jde o vklady v cizí měně, bude předmětem daně z příjmů z vkladů s rychlostí přesahující 9 ročně.

Ukazuje se, že vklady předmětem daně z-li fyzické osoby vklady uložené vcheshskoy korunu rychlostí, která překračuje diskontní sazbu centrální banky, nebo v měně, pokud rychlost nad 9 ročně. A všechny výpočty a platby nastat automaticky, bez přímého investora.