Další české banky ukládat poplatky za velmi velkých částkách.


Vydáno: 24.08.2016 | Aktualizace: 24.08.2016

Na konci listopadu, pouze dvě ze tří největších českých bank zavedly poplatek za "příliš velké" příspěvky, ale do konce prosince následujícího Komise (nebo záporných sazeb) schválila téměř všechny úvěrové instituce v zemi.

Skutečnost, že jsou nutná nová pravidla pro české banky převést určité procento vkladů v jednotném evropském fondu reorganizace bank - a letos to má vliv na jejich zisky - protože pravidla se změnila s investory, banky se stále potýká pro velké vklady, a je v rozporu chtějí se jich zbavit. Alespoň, alespoň v průběhu čtvrtého čtvrtletí, takže nebyly zahrnuty ve výročních zprávách, říkají odborníci.

První poplatek za velkých částkách zahrnuty do svých sazeb bank České spořitelny a Komerční banka - oni představili 0,15% roztok poplatku za zůstatku na účtu více než 50 milionů korunách (1,8 milionu eur) a 100 milionů eur (3,7 milionu eur), respektive po dobu 1 roku.

Nyní podobná opatření jsou téměř všechny věřitele v zemi, včetně ČSOB, Raiffeisenbank, Deutsche Bank a PPF Banka. Nicméně, většina bank zavedly zápornou míru pro největší úspory a nabízí "individuální přístup" při pokusu nedošlo ke ztrátě zákazníků.