Credit scoring systém hodnocení jako jednotlivci


Vydáno: 25.10.2016

Každá banka ve svých odhadech potenciálu každého dlužníka - banka buduje svou vlastní řadu skorynhovuyu obecných principů a parametrů jiná banka analyzuje každý aspekt života vede. V tomto procesu se často půjčují zkušenost způsobu a model pro posouzení jiných úvěrových organizací.

použití bodování
Aplikační Scoring umožňuje přesně určit finanční situaci dlužníka a jeho platební schopnosti. Mnoho zákazníků se často přeceňují své finanční situace s cílem získat požadovaný úvěr, nicméně, to je určováno na začátku zkoušky. Ale poctivost je schopen dát pozitivní výsledek žádosti.

Důležitým kritériem při určování přízeň úvěrovou historii potenciálních dlužníků - to je základ, který se stane základem skórovací test. Jestliže to je pozitivní - banka přejde na přímou analýzu bonity potenciálního dlužníka. Přednost se dává osobě s dostatečnými mezd a ti, kteří mají oficiální plat než ti s ohlášena žádná, levá tržeb a zisku. Optimální - pracující na jednom místě po dobu alespoň 1 rok s platem nad průměrnou statistiky v regionu.

Stejně důležité je měřítkem hodnocení zákazníků solventnosti trvá celkovém úvěrovém zatížení dlužníka. Pokud by nezaplatil úvěr u jiné banky - vydat nový úvěr bude velmi problematické. Tak, podle finančních expertů, celkové platby za všechny závazky vůči bankám by neměla překročit 30% z celkových příjmů dlužníka. Také vzít v úvahu skutečnost, že v případě, že dlužník v péči o rodinu a on - jediný živitel rodiny, banka je nepravděpodobné, že dát tohoto klienta úvěr.

Zástava v bodování
Zvýšit závazek banky vydat určité osobě dostupnost úvěrů pomůže zajistit, - že přítomnost kolaterál, který je snadno prodat - byt nebo auto, několik usnadnit klientům přístup k dluhovému financování. Také Ručitel může být zárukou 3 osoby - obvykle rodina, protože známí jsou nepravděpodobné, že by se obtěžovat s takovými povinnosti a úkoly.

Tmavší Přesto se říci, že některé banky jsou skorynhovuyu ověření poměrně formální, povrchní - je typické pro ty, kteří mají kladný kredit obnovení lícem dlužník neumožňuje zpoždění a porušení v tomto případě je rozhodnutí učiněno rychle. Nicméně, toto pravděpodobně nebude tvořit základ pro uplatnění preferenčních úvěrových programů a úroková sazba bude poměrně vysoká.