Credit doping v České republice, kdy banky jsou na vaší straně.


Vydáno: 01.09.2016

Co se stane na českém trhu s nemovitostmi, a proto i nadále trvale roste.

V České republice neexistuje moře yakye sen všech obyvatel středního pásma. To nedává žádné vlastníky povolení. Neslibují daňový ráj. A přesto jsme ji rádi a přinést lásku k penězům - Česká republika jedním z nejoblíbenějších na trhu v Evropě.
Během krize, ceny nemovitostí v České republice klesl, ale to bylo krátkodobé a ne tak hluboké jako v některých jiných zemích. V roce 2008 -. 2010 rr bydlení v České republice levnější o 15-20%, stavebnictví vyvinula pomalu klesající poptávku po koupi nemovitostí. Po uplynutí této doby několik let na trhu s nemovitostmi stagnuje. Vzhledem k tomu roce 2014 se situace změnila: trh konečně začaly růst. 2014 bytů v České republice vzrostl v průměru o 3%.
V roce 2015 se trh s nemovitostmi se začal rychleji zotavit, a to především v důsledku ekonomického růstu a rekordní pokles úrokové sazby z hypoték. Poptávka po bydlení se výrazně zvýšil, a ceny vzrostly. Do roku 2015 nemovitostí v České republice vzrostly ceny o dalších 6%. Zvláště poptávka po novostavbách. Vzhledem k tomu, počet prodejů nových bytů v České republice v roce 2015 přesáhl předkrizovou 2007-TH. Ve většině projektů doba uvedení domu bylo vyprodáno více než 80% bytů.
Prodejci také aktivněji než dříve prodával. Proto je pro vlastnost rok v Praze se stal dražší o 5-10%. V ostatních městech na českém trhu nemovitostí se nevyvíjí jako aktivní. Průměrný nárůst v provincii 2 krát nižší než v hlavním městě. V severních oblastech pokračující stagnace.

Vysoká poptávka po bydlení v České republice lze vysvětlit stabilitou, který je založen na třech faktorech. Šéf mezi nimi - posilující ekonomika. Za třetí čtvrtletí loňského roku, HDP vzrostl o 4,5 procent ve srovnání s loňským rokem. Zvýšení mezd, byl aktivně rozvíjet podnikání, nezaměstnanost, a že byla tak nízká, dále klesly. Tyto trendy vedly ke zvýšení domácí poptávky, když obyvatelé jsou přesvědčeni, jejich finanční situaci, oni jsou více ochotni koupit nemovitost.
Dalším faktorem, na stabilitu na trhu s nemovitostmi lze nazvat nedostatek podnětů. Za ta léta, zvedání vývojářům nepodařilo poskytnout všem bydlení v novostavbách. Průměrná cyklus vývoje v České republice je 4-5 let. Položky, které prodávají v roce 2016, bylo plánováno na konec aktivní fáze krize. Zatímco vývojáři nepředpokládali, že poptávka po takovém zvýšení. Takže teď v Praze nedostatek návrhů, které v příštích letech mohly dále zvyšovat.
Za třetí, podle analytiků je růstový faktor trh s nemovitostmi - hypoteční úvěry k dispozici. V posledních měsících ceny rekordní půjček klesla z 1,9% ročně pro občany ČR a 2,79% pro cizince. Kromě toho, banky jsou velmi aktivně půjčovat. 2016 byl rekordní z hlediska hypotečních úvěrů. Obvykle se vzít půjčku, cizinec musí zaplatit 40 procent z kupní ceny. Zbývající částka bude platit bance, nevyžaduje vízum nebo doklad o příjmu v České republice.