Co se stane s hypotečními úvěry češtiny v roce 2016, změny v rozbyrayemosya


Vydáno: 13.10.2016

První změny v hypotečních úvěrů v České republice přijde v říjnu. Ale skutečná revoluce v prosinci předpovídal, kdy zákon vstoupí v platnost spotřebitelských úvěrů. Následující omezení očekává v dubnu.

Na podzim roku 2016 se změní pravidla hypotečních úvěrů v České republice. Takže, v říjnu, většina českých bank vyžadují zákazníci, kteří chtějí získat hypotéku zaplatit alespoň 5% z hodnoty nemovitosti z jiných zdrojů. Nejlepší - s úsporám, jak je požadováno podle doporučení České národní banky, podle kterého finanční instituce muset poskytnout hypoteční úvěr na dobu nejvýše 95% hodnoty nemovitosti.
Většina bank se bude řídit usnesením národní banky. Některé z nich nadále ponechávají možnost vybraným zákazníkům vzít úvěr pro všechny majetkové hodnoty. Ale jen ve výjimečných případech.
"Ve výjimečných případech můžeme nabídnout úvěr na 100% hodnoty nemovitosti," - říká mluvčí Maria Hypoteční banka Motskova portál idnes.cz. Česká spořitelna rovněž tvrdí, že jedinec zváží všech aplikacích zákazníky, kteří chtějí vzít hypotéku v České republice.
Tyto změny neovlivní Většina zákazníků českých bank. Stoprocentní hypotéky tvoří asi 4% z celkových hypotečních úvěrů v České republice. Banky říkají, že v poslední době nebyly zvýšený zájem. Odborníci to připisují skutečnosti, že sto procent úvěrů jsou vyšší úrokové sazby ve srovnání s úvěry, například, 85% z hodnoty nemovitosti.
Česká národní banka, Foto: Commons: wikipedia.org
To znamená, že schopnost získat hypotéku na 100% nemovitosti v České republice stále přetrvávají. Ale banky budou více než dříve, které nabízejí zákazníkům platit za byt jinde. Tento zdroj může být spotřebitelský úvěr, úspory a další. Ale tato praxe není jako České národní banky. Proto se většina bank uvedla, že října přestane aktivně nabízejí dodatečné finanční prostředky. Lidé, kteří nemají peníze na účtu bude muset jít na hostování do jiných institucí.

Brothers hypotéky je nižší než 100% z nemovitostí, ve většině případů výhodnější. Například měsíční hypoteční splátky za 3 miliony množství koruny na několik set korun.
Podle tiskový mluvčí UniCredit Bank Peter Plotseka důsledky budou Toto rozhodnutí vliv na zákazníky, stejně jako financovat nové bydlení se stává dražší.
Alternativní cesta ven, když klient nemá dostatečné úspory, odborníci nazývají nabídnout jinou nemovitost jako garanta bezpečnosti.
Prosinec 2016 - revoluce v oblasti hypotečních úvěrů v České republice
V prosinci v oblasti hypotečních úvěrů v České republice předpovídají revoluci. Z tohoto měsíce vstoupí v platnost zákon o spotřebitelském úvěru. Banky budou muset pečlivě zkontrolovat všechny své zákazníky. V případě, že kontrola odhalila, že oni nemohli vydat úvěrovou smlouvu uznávanou neplatné. Poté si zákazník může vrátit částku vzít kdykoli je to možné.
Duben 2017 - úvěry maximálně 90% nákladů na bydlení
Následující pravidla posilování české Ceny očekává v dubnu 2017. Pak budou banky vydávat hypoteční úvěry do maximální výše 90% hodnoty nemovitosti. Kromě toho úvěry o více než 80% nákladů na bydlení bude muset být pouze 15% z celkového objemu nově poskytnutých hypoték. V současné době jsou to právě tyto úvěry jsou nejpopulárnější v České republice.