Co může dát jeho majitel si multiměnová kartu?


Vydáno: 16.02.2017

Představte si, že nosíte s třemi kabelku - jeden za euro, v opačném případě ušetříte dolarů, a třetí - Kč. Nepříjemné, že jo? A teď si představte, že vaši peněženku - tři karty, z nichž každá svou měnu. Také není příliš pohodlné. Kromě toho platit pro jejich výrobu a službu, kterou by také třikrát. Moderní banky mohly "nehrají" ve snaze pohodlí zákazníků a inovativní služby. To je vzhled způsobený multi-map.


Jaký je rozdíl od klasické karty?


Multyvalyutnaya kartu ve vzhledu a funkce není příliš odlišný od tradiční "umělé hmoty". To je také používá k ukládání peněz a vypořádání transakce, nebo to může být úvěr.

Jeho hlavním rysem je, že kromě svého hlavního účtu v Kč může být přiřazen alespoň jeden účet v cizí měně. Ve skutečnosti, "raznovalyutnost" to dostalo jeho jméno. Často jsou tyto karty jsou takový mix měn: dolaru, koruna, koruna vůči euru. Méně - koruny vůči dolaru euro a dolar-euro.


Multyvalyutnaya karta pro každou příležitost


Tento druh "umělé hmoty" může být velmi užitečné při cestách do zahraničí. Není těžké uhodnout, že v zámoří hlavní osada měna je nepravděpodobné, že by české koruny, a proto bude neplacení peněz multi-card z ní být převedena do měny jiné země. A jak si myslíte, kdo bude platit pro takovou konverzi? Chystáte se na cestu s multi-kartě, tyto potíže můžete jednoduše zabránit tomu, aby všechny platby na účet měny.

V rozlehlosti České republiky, tato karta může být užitečné, a to zejména pro ty, kteří jsou vypláceny v cizí měně. Například, dostanete zaplaceno v dolarech, a kromě toho otevření dolar hypotéky - nemusíte obnalichivaya a ne konverze, převod finančních prostředků na splácení úvěru, a zbytek - na účet v koruně stejnou kartu. Ušetříte čas i peníze.

Opět platí, že není-li nutná doba deviz, použijte pouze určitý počet bodů v koruně pomocí multiměnová kartu, jak je obvyklé debetní nebo kreditní. Nicméně, má nejen tu výhodu, že tento druh "umělé hmoty" ...

Jaké jsou nevýhody?


Bohužel, domov pro více druhů karet není tak účinný jako v zahraničí. Za prvé, ne všechny banky jsou ochotny vydávat tyto karty pro své zákazníky, a za druhé - kazety ATM nabité s cizí měnou není tolik, takže si hotovost, budou mít pravděpodobně v ruce finanční instituce.

Ve vzácných případech, jsou prostředky odepsány z účtu karty multi-card slábnoucí se. Například, když platit za nákupy v Evropě z karty mohou být zapsány v dolarech spíše než euro. A vy, opět zaplatit za konverzi. Nebo ještě hůř - peníze odepsány z dvou nebo dokonce všech tří účtů najednou. Samozřejmě, že v této situaci, můžete vždy obrátit na finanční instituce a obnovit spravedlnost, ale trávit čas a nervy pro tento postup hotovo.

Jak to funguje?


Tvorba hotovosti na kartě, budete muset vybrat účet, který odpovídá měně doplňování. V důsledku toho při placení platbu multi-karty bude stržena z kartového účtu je také určitá měna - Česká republika bude automaticky odečtena částka ke koruně, při výpočtu EU bude provedena v eurech a USA - automaticky v dolarech. Nicméně, pokud peněžní prostředky na účtu karty nejsou dost ulehčit v plné výši v požadované měně - zrušení zbytku bude provedeno v následujícím pořadí: crown-dolar-euro.