Co když věřitel nepřijímá platby?


Vydáno: 24.01.2017

Tato situace není běžné, protože věřitel je zájem o návrat své peníze a ještě připíše dlužník může čelit situaci, kdy se finanční instituce nechtějí přijímat platby na úvěr.

možné příčiny

Existuje několik důvodů, proč může věřitel odepřít vstup povinnou platbu ze svých úvěrových klientů. Je možné, že dluh na úvěr byl prodán do sběrného agentury nebo nějaké jiné věřitele. Takový scénář je možný pouze tehdy, pokud dohoda o převodu pohledávek poskytuje úvěry. S vysokou pravděpodobností věřitel může odmítnout přijetí měsíční platby z důvodu změn v detailech. Dříve byly vzaty prostředky z nesprávných údajů, vrátí se k dlužníkovi, nebo které mají být převedeny na nové podrobnosti.

Dalším důvodem může být zbavení bankovních licencí. Jsou poměrně častá situace, kdy banka odmítne provést měsíční splátky, protože věřitel byl připraven a předložen soudu prohlášení o nároku v souvislosti s silně zadlužené klienta.

Možné řešení tohoto problému

Pokud organizace odmítá přijmout bankovních platebních co nejdříve, je důležité řešit problém, dokud jste nahromaděné dluhy, protože dluh bude vyšší, tím těžší to bude najít ziskový způsob, jak z této situace. Můžete se pokusit platby kreditními detaily, vyjádřených ve smlouvě o půjčce. I v případě, že platby nedosahují věřitele, nemůže počítat dluh a účtovat penále proto, že dlužník bude v rukou nástrojů včasné platby, hlavní věc je, aby jim jako důkaz svých slov.

V takových situacích je nejlepší okamžitě kontaktovat jakýmkoli způsobem souvisí s vaší věřitele. Byl-li banka zbaven licence, v takovém případě byste se měli pokusit kontaktovat prozatímní správy. Učit se nové údaje za účelem platby úvěrového dluhu. Můžete zaslat písemnou žádost na adresu sídla věřitele. Tento dopis je třeba zaslat s povinného oznamování dodávky. Tato zpráva a veškeré příjmy z plateb provedených by měly být zachovány, neboť tyto dokumenty jsou důkazem toho, že dlužník poctivě snaží vyřešit všechny problémy s úvěry.

notářské služby

Když k vyřešení problému s odmítnutí přijmout platbu věřitele nefunguje, měli byste zvážit možnost odvolání k notáři. Dlužník v takových situacích se otevře vkladového účtu a měsíční splátka to dělá, aby nesmí být nižší než minimální platby na úvěrové smlouvy. Při každé platbě musí být zaznamenán u notáře. Notář se vztahuje k finančním institucím, zatímco říkat všechny úvěrové fondy jsou vedeny v vkladového účtu a mohou být převedeny na účet dlužníka na základě nových bankovních detailů. Jedná se o placenou službu a je asi 0,5% z měsíční povinné platby, ale tato možnost je lepší než hromadění dluhů s velkými pokutami.