Co když přijedete do kolektory?


Vydáno: 05.10.2016

V nezaplacení bankovního dluhu dlužník hrozí sankce zahrnovat inkasních agentur. Od té doby se jeho kolektory začínají útočit s požadavkem na splácení. Různé způsoby interakce, mnozí dlužníci kolektory přišel domů a strávit konverzaci, trvat na vrácení dluhu. Jak se vyrovnat s dlužníkem?

Kolektory mají právo vrátit se domů k dlužníkovi, nebo ne?
Ne dnes neexistuje žádný zákon zakazující kolektor vrátí domů dlužníkovi, takže můžeme očekávat návštěvu. A ne nutně být jen kolektory přicházejí dlužníkovi může ministerstvo sbírka bank.

Ale dovolte návštěvníků nebo ne - to je soukromá záležitost. Podle zákona, osoba má právo nenechat svůj domov pro sběratele, protože je to jeho soukromý majetek. Takže můžete nechat kolektor, mluvit s ním přes dveře nebo ignorovat návštěvu. Jakékoli sankce, které nebude ohrožovat.

Přijedete-li do kolektorů, a vy jste neotevřeli své dveře, po odchodu návštěvníků hledět do vchodu. Je možné, že nejste uvízl dveře dokument a může dát něco v poštovní schránce. Pokud máte co do činění s černými kolektory, mohou také zanechat známky na předních dveřích nebo v blízkosti ní. Obecně platí, že naše rada pro vás - podívat se do vchodu a uvidíme, jestli něco zanechat kolektoru.

Při čekání na návštěvu?
Chcete-li začít, cítíte telefon vypnout. Obvykle kolektory jsou v podstatě sedí na svém telefonu. Oni obdzvonyuyut dlužníci vyvíjet tlak na ně, pomáhá vrátit dluh. Návštěvy dlužníků - není často pracují metodu, protože to je časově náročnější. Přesto, pokud dlouhé telefonní hovory přišel k ničemu vedení, sběratel jde do sídla nebo bydliště dlužníka.

Samozřejmě, že hlavním cílem kolektor - jednat o dlužníkovi se ptát, kdy začne platit účty. Je možné, že návštěvník připravena ke konstruktivnímu dialogu a nabídnout nějakou podporu na vyrovnání. Například to může být restrukturalizace dluhu. Takže, když přišla kolektory, to není vždy špatné. Je možné, že má smysl vést rozhovor s ním.

Dalším důležitým úkolem návštěvy - dokumentovat práci s dlužníkem. Existuje taková věc jako promlčení na úvěr. V případě, že věřitel není v kontaktu s dlužníkem do tří let, může tato odkazovat na minulost promlčení a legálně vyhnout se placení úvěru.

Při návštěvě dokument kolektoru podepsaný dlužníkem oznámeným o stavu dluhu, bude to důkaz kontaktu promlčecí doba začíná znovu odečteny.

Jak se chovat při pohovoru s kolektorem?
Připravte se, co bude žádat o své aktuální finanční situaci, že když začnete provádět platby. Kolektor se ptá, proč jste přestala platit z úvěru. Bude se chovat velmi jistý s dlužníkem se rovněž vyzývají dialog s důvěrou a nejlepší legálně důvtipný.

Brzy na v rozhovoru, zeptejte se návštěvníkům představit sebe, uvést své jméno a příjmení a následující informace:

- Co je to sbírka agentury či banky, kterou zastupuje;

- Co dokumentují to byl on, nebo jeho agentura pracují s dlužníkem.

Tyto informace mohou být užitečné pro vás v budoucnu. Kolektor zákon odpoví vám na tuto otázku. Ujistěte se, že zapsat odpovědi na zapamatovat si informace.

Je také žádoucí, aby provedla záznam diktafon rozhovory. Mnoho telefony podporují tuto funkci, takže to není problém. Varovat kolektor, který je součástí záznamu. Pomáhá vám nebude chybět správné informace, a kolektor bude chovat korektně, když viděl záznamy.

Udělat rozhovor ziskový pro sebe. Zeptejte se bezbolestný, jak je to možné k vyřešení tohoto problému, zeptejte se o možnosti restrukturalizace dluhu. Nejsou jen negativní postoj k návštěvě, může to být produktivní pro vás osobně.

Na konci konverzace je obvykle dlužník kolektor představuje doklad s uvedením výše dluhu a podrobnosti o jeho vrácení. Skutečnost, že podal občan musí podepsat. Ale v podstatě, pokud nechce podepsat cokoli, sběratel nic nenadělám.

Pokud vizytor ohrožen.

Bohužel, když kolektory přišel domů, to není vždy vést konstruktivní dialog. V případě, že sběr agentura podílí, které nejsou ze zákona, mohou použít hrozby a vydírání. Fyzický vliv na dlužníky je téměř nikdy.

Pokud jste nepoužili právní metody, měli byste okamžitě zavolat policii. Je možné, že čas příjezdu policie jsou kolektory opustit svůj domov, ale být jisti, zaznamenat skutečnost, že pochybení a napsat prohlášení.

Odpověď na první otázku kolektory přišel domů dána. Co dělat při návštěvě - je to jen na vás. Můžete otevřít dveře a promluvit k příjemci, a nemůže ho ani zapojit se do dialogu a ne otevřít dveře.