Co když nemůžete splácet hypotéku?


Vydáno: 29.09.2016

Snem každého člověka do svých domovů. Making půjčku na koupi bydlení všichni myslí jen o budoucí novou zlepšení domů, opravy a domů. Ale ne vždy všechno v životě je dobré, protože smlouva o úvěru vždy za předpokladu, volby v případě, že příjemce úvěru nemůže splácet úvěr. To umožňuje bankám, aby nedošlo k patové situaci situacím a hypoteční krize.

Lze nastavit příčiny opožděné splácení úvěru: nemoc, úraz, cestování nebo nouzová volno. Nejhorší případ, že dlužník zemře a rodina je sám s bankou, která vydala úvěr.

Aby se předešlo takové případy, že příjemce úvěru s zpracování úvěru je pojištění, které poskytuje plateb do banky. Je-li zůstatek dluhu v době trvání pojištění nižší než částka pojištění, rozdíl se zdá kredytootrymuvachu.

V případě, že dlužník zemřel a stal se zdravotním postižením, pojišťovna předpokládá zaplacení dluhu nebo jeho části dluhu (v případě dočasné pracovní neschopnosti, nebo po určité době vlastní dlužník může splatit dluh vyvážení). Zakoupené nemovitosti v tomto případě, je ve vlastnictví dlužníka nebo jeho rodiny. Proto životní pojištění umožňuje sledovat zájmy všech stran: Banky, kredytootrymuvacha, garant a jejich rodinám.

Některé české banky, spolu s životní pojištění požadováno, aby pojistit celou rodinu, nastane-li něco nepředvídatelné situace, že bude finanční problémy.

Pokud došlo k nehodě do bytu (požár, zničení), finanční situace dlužníka je také silně ovlivněno, mělo by to chránit pojištění. Zákon vyžaduje, aby pojistit majetek, který slouží jako kolaterál, pak pojišťovna uhradí zůstatek dluhu namísto dlužníka. V tomto případě dlužník neobdržel pojištění, ale třeba nezbude nic než zůstat s ničím z úvěru na krku.

Chcete-li získat peníze, měli byste se obrátit na firmu, která vám pojistit, tvrzení, že to byla nehoda, svědčí o této skutečnosti mají doklady potvrzující, že událost neštěstí uvedené případy je uvedeno ve smlouvě, ale také naznačují, velikost ztráta.

Pojistitel bude vydělávat peníze v bance na úkor dluhu za pojištění majetku ve výši, která utrpěla škodu, a v případě životního pojištění ve výši srahovky. Pokud se potvrdila nehodu zdokumentována selže, pojištění platba nebude jediná věc, je to možné: k výpočtu nějakou průměrnou platbu, pokud si nemůže potvrdit množství dokumentovaných škody.

Existují i další důvody, pro které bude pojistné plnění vyrobené, všechny tyto případy stanovené ve smlouvě. Při identifikaci pojistný podvod společnost (neplatné osvědčení o zdravotním stavu dlužníka nebo nemovitosti, přestavby, pohledávek a nároků třetích stran), budou provedeny platby. Všechny aplikace jsou důkladně testovány na podporu příčiny a zjistit výši škody.

Seznam pojistných událostí zahrnují někdy dokonce způsobit materiální škody při pádu domu letadla nebo jeho částí, zboží nebo předmětů, padající z letadla, při působení vzdušné rázové vlny způsobené pohyby letadel na podzim.
Přirozeně všechny případy nepředvídatelné, takže vždy ve smlouvě existuje bod o výskytu vyšší moci, přičemž v tomto případě je platba také není provedena. Pojišťovna se nevztahuje na škody z meteoritu nebo komety, od invaze mutantů mravenců, které jedí cihlu.

Pokud nemůžete udělat další splátku úvěru neprodleně kontaktovat banku s vysvětlením ke všem okolnostem, nepropadejte panice a nebojte se říkat pravdu, že banka vždy dělá ústupky svým zákazníkům. Pokud tak neučiníte, může banka interpretovat akce jako vzdání se úvěrových závazků a přijmout přísná opatření proti vám. Během tří nebo čtyř měsíců od finanční instituce používají svá práva k prodeji zastavené nemovitosti. V případě, že dlužník je čestný a řekni své dočasné obtíže, bude banka jít vstříc a poskytnout zákazníkům odložit platby na úvěr. Si to může zpozdit až na šest měsíců a platit pouze úroky z úvěru a částka úvěru restrukturyzuyetsya buď zvýšením splatnosti úvěru nebo zvýšení měsíční platby.

Každá banka zvažuje případ individuálně vypočítané platby, termín, splátkový kalendář refashioned. Ale většina z časové prodlevy je omezena na šest měsíců.

V případě, že zákazník nesplňuje tyto požadavky, můžeme hovořit o porušení důvěry ve vztahu s bankou, pak opatření bude nejtěžší znak.

Je důležité neztratit rozum a střízlivě posoudit důvody, které vedly ke zhoršení finanční situace. Byl to opravdu náhle došlo k nehodě nebo přirozeným důsledkem nesprávného posouzení jejich schopností.

Pokud si myslíte, že potíže jsou dočasné a během několika měsíců, můžete pokračovat v provádění plateb, klidně jít do banky, a pokud máte dobrou úvěrovou historií, banka jednoduše vám odklad plateb na dobu několika měsíců.

Ale pokud nechcete nechat ujít a provádění plateb více než jednou, banka předložila na vás bude počítat pokut a penále.

V případě, že okolnosti nejsou nejlepší způsob, jak nahoru, a několik měsíců nelze vyřešit tento problém, je nejlepší zadat banku v průběhu případu, říkat všechny detaily. V případě, že situace je kritická, můžete dát povolení k prodeji byt splatit zůstatek dluhu nebo podat nemovitosti nabízené "své" agentury.

Banka výhodný především získat své peníze zpět a zásoby "problém" úvěry. Kredytootrymuvachu výhodné, aby veškeré platby včas, a to bez prodlení dluhu situace, která neměla zvýšit výši pokuty. Uvědomil si svůj vlastní majetek, dlužník může očekávat více než Banka obdrží zajištění na realizaci.

Pokud zákazník správný přístup, banka dělá nejen ústupky, to se nezkazí vztah se zákazníkem, který nabízí, aby jakmile jeho situace je opraven vrátí. V tomto případě dlužník zbavit nepříjemného soudního prodeje majetku, a může brzy vydat další hypotéky.
Ale ne vždy v kritické situaci, že dlužník ponechává prostor pro uvážení a vědomí. Existuje celá řada škodlivých neplatičů, kteří nemají informovat Banku o všech problémech, neplní své povinnosti, jděte na podvodu a nesměřují k vyřešení situace.

Běžet od věřitele úplně hloupý nápad, pokud banka neobdrží finanční prostředky od klienta nebo vysvětlení, proč se žádné platby na čas, pak je dlužník jen podává žalobu, což se rozhodne prodat majetek pro splácení.

Soudní spory, kontakt s exekutory jsou nejen velký morální zátěž, ale také zbavit dlužníka svého majetku a že část dluhu, která již byla uložena v bance.

Skutečnost, že banka prodá nemovitost není tržní hodnota a hodnota kapaliny, ale to je obvykle méně než 20 až 30 procent. Takže v případě, že banka prodá nemovitost sám dlužník s ničím a ještě dostane kazí úvěrovou historií. Vzít další hypotéku není reálné.

Banky vždy dělat ústupky, aby dlužníci: lze změnit splátkový kalendář, výše odkladu platby není vždy nejlepší způsob, jak ven, protože hromadění nezaplacených finančních prostředků.

Mimochodem, nejhorší neplatiči v České republice není tolik, a všichni setkali situace byly řešeny soudní cestou.

hypotéka smlouva je vždy tak, že v případě neúspěchu provádět platby za měsíc Banka má právo požadovat předčasné splacení a uložena sankce zastavené nemovitosti. Finanční instituce vždy snažit vyřešit všechny problémy individuálně a učinit nákladově nejefektivnější řešení pro všechny strany.