Co když máte hodně půjček, a peníze na jejich zaplacení ne?


Vydáno: 04.10.2016

V posledních letech se situace, kdy oba český občan zaplatí hodně úvěrů, se stala normou. Dříve přítomnost tří platných smluv překvapení, ale teď Češi 5-6 úvěrů placené zároveň, a ještě více. Mohou platit hypotéky, hotovostní úvěry, dluhy pod jedním nebo více kreditních karet, koupit televizi na úvěr. Zakredytovannost To může vést ke katastrofálním výsledkům, když se dlužník dostane do finanční díry. Tam jsou problémy s rodinou, přáteli, příbuznými, nekonečně obtěžující různých bank a sběrné služby. Jak se dostat z této situace, s tím vypořádat a vyřešit problém s úvěry?

Pokusí navázat dialog s bankami.

Obecně platí, že v případě, že dlužník má hodně úvěrů, které jsou zařízeny v různých českých bank. To komplikuje situaci, protože musíte mít dialog s každé jednotlivé banky. Bude to slušné množství času, ale nakonec se můžete přijít k výsledku.

Banky může nabídnout:

1. Úvěrové svátky. Jedná se o plný nebo částečný odklad splácení. Credit jakoby kladen na pauzu. Samozřejmě, že je lepší, když se přestanou platit vůbec, ale většina bank používá kreditní systém prázdnin, v němž dlužník i nadále platit úroky a odklad se vztahuje pouze na jistinu. Ale i to vám pomůže snížit finanční zátěž.

2. Restrukturalizace. Tato splátkový kalendář obnova snížit měsíční splátky. Banka si vyhrazuje dluhu bývalé i období pro vrácení daně úseky, které mohou snížit dluhovou zátěž.

Vždy banky mohou jít vstříc dlužníka?
Napomáhat dlužníkovi nebo ne - případ banky. Český zákon neukládá věřitelé vstoupit do postavení dlužníků a pomoci jim v případě problémů s platbami. Ale mezitím, banky samy o sobě nemají zájem na růstu úvěrového dluhu, a tak se snaží pomáhat dlužníkům studoval s reálnou finanční situaci v tomto okamžiku.

Pokud se vám podaří hodně úvěrů do různých bank a prostě jít do každého z nich požádat o pomoc, je pravděpodobné, že zůstane neprůkazné. Ale pokud se potvrzují dokumentoval jeho pozici, pak věřitelé se podíváme na vás jinak. Pokud je to možné, přitažlivý pro pomoc přinést práci s odmítnutím, potvrzení s uvedením snížení měsíčních mezd, pracovní neschopnosti (nebo jejich příbuzní) a další.

Jak vyjednávat s bankami najednou?

Bohužel, je třeba mluvit s každou banku zvlášť. Každý věřitel nadchne jen výplatu svého úvěru. Pokud budete platit půjčky 3 Banky současně, shromažďovat dokumenty o pomoc v každé z nich. Možná je to, že některé banky budou muset splňovat, zatímco jiní odmítají pomoci. Mimochodem, postarat se o ty, kteří jsou ochotni se vzdát, takže finanční zátěž pro vás malý pokles. Máte-li zvládnout zátěž dluhu nefunguje, bude jen čekat na zahájení zkoušek s bankami, které jste přestal platit.

Podání bank u soudu.

Po zastavení plateb, budou banky se snaží vyřešit problém sami ovlivnit dlužník a dát ji do platebního kalendáře. Později bude tento případ nastaven kolektorů. Problém je v tom, že pokud máte hodně úvěrů, bude vás obtěžovat zástupci všech bank současně. a každý bude vyžadovat návrat je jejich kredit. Je lepší měnit telefonní číslo a všichni odjíždějí. Další způsob, jak se vyhnout tlaku. Každá banka posloupnost akcí. Jedna banka by žalovat šest měsíců po prvním zpožděním, další v průběhu celého roku a třetí rok a půl. Takže nečekejte, že všichni věřitelé budou podávané na vás na hřišti současně. Pokud máte hodně úvěru v bance jedné, pak akce banky mohou být také dvě dluhy nejsou sloučeny do jednoho.

Soud může být řešením problému.

Ve skutečnosti, nemusíte se bát soudu, opravdu může vyřešit váš problém. Obecně platí, že pokud máte spoustu kreditů a na jednom místě si uvědomit, že je ještě možné zaplatit a finanční situace v příštích měsících a letech se změní ve vašem nejlepším zájmu předložit věc k soudu. Platit bankám trochu hloupé, tato situace nezlepší. Pokud uhasit dluh na jednoho úvěru úplně. V opačném případě bude se jednat o měsíc později ve stejném množství vzhledem k tomu, že se znovu nabité zájem. Soudy často odepsat značnou část dluhu. V době podání žádosti o kreditní dluh může růst v době, takže může soud odepsat část rozpoznávat nevhodné splátek jistin bez jakýchkoli sankcí a pokut. V užitkových zámky soudu, pěstovat nic víc. Dlužník již není starosti bankou a kolektory, tento případ se týkal soudními vykonavateli, kteří jsou mnohem více loajální k dlužníků a rozhodně nepoužívají nezákonné metody vlivu.

Set může:

- Ukládat udržení mezd až o 50%;

- zatčení účty;

- Odstranit vlastnost.

Koneckonců, banky podali u soudu, bude případ řešit soudní vykonavatel, tak jak jsou provedeny v místě bydliště dlužníka. Nyní můžete trochu zanikají všechny půjčky. Pokud tak učiníte i malé platby, bude exekutor neměl být velký problém.