Co je výhodnější: nájemné nebo hypotéku?


Vydáno: 07.12.2016

Obyvatelé České republiky, a to i na dostupnosti finančních prostředků, život může žít v pronajatém bytě.

Ale každý self-respektovat člověk musí koupit své vlastní domy. Ať už to může být, na kraji obce, v případě nouze doma, ale - jeho vlastní. Touha jakékoliv prostředky ke koupi bytu, potenciální majitelé domů vysvětlil jednoduše: "Nemovitost v Praze či jiném českém městě - je to dobrá investice, to bude vždy jen růst v hodnotě!". Skříň akcií stoupat v hodnotě, a může spadnout. Není divu, že v posledních letech stále více a více střední třídy, který může bez problémů koupit dům na hypotéku, raději žít v pronajatých bytech.

Srovnejme náklady na nájemní bydlení a hypotéky. Vezměte Prahy. Si pronajmout malé jednopokojové byty 30-35 metrů čtverečních. m je v průměru 10 000 švédských korun. Náklady na podobných bytů v Praze nabízeny k prodeji, 170 tis. Euro. Navíc lze alespoň stále potřebují hodně peněz na vymalovat a podmínky.

Předpokládejme, že prodej bytů v jiných městech potenciálním kupcem se podařilo shromáždit asi 2 milionů korun. Průměrný úvěr na bydlení může trvat řadu 8-12% ročně, my, pro snadnost výpočtu, vezměme průměr - 10%. Poté, ne se ponořit do složitých výpočtů, použijte hypoteční kalkulačku. V rezulttate Ukazuje se, že majitel bude muset zaplatit 32 TVS. korun měsíčně po dobu 15 let.

Nyní zvažovat možnost pronájmu, přičemž zaměstnavateli stejné 2 miliony korunách. Peníze, které lze dát do vkladovém účtu. Státní banky získání finančních prostředků od veřejnosti, nejvíce na úrovni 7,8%. Celkově lze říci, není moc hřích proti pravdě, pokud bude mít stejný 10% ročně. Po 5 letech se částka zvýší na 3 miliony eur, 10 let - na 4,5 milionu a 15 let z důvodu vkladatele bude ležet 6,750,000.

Samozřejmě, že bychom měli vzít v úvahu inflaci, po 15 letech náklady na tyto milionů není to, co je teď. Přesto dům patnáct let novější a stává se silnější, a tak je třeba položit odpisovou sazbu. Navíc nedávné stát aktivně přesouvat náklady na veřejné služby na bedrech majitelů domů. To by platit nejen pro opravy v bytě, ale také prorvavshuyu suterén kanalizace. Zákon nabývá účinnosti od příštího roku a náklady majitelů městského bydlení poroste v průměru o 5-10%. A v této souvislosti odvolání ze svých domovů výrazně snížena.

Možná, že někdo bude namítat, že život nájemce "sedí na své kufry." Ale v životě "kufru" jsou oba jejich výhod a nevýhod. Například, když změníte práci lze měnit byt a ne jít na druhý konec města Prahy. A konečně, Apeluji ne bloudit v nájemních bytech celý svůj život, ale jen správně vypočítat síly a objektivně zvážit všechny klady a zápory nájemního bydlení a bydlení zakoupené na hypotéku. Lepší je si uvědomit, že byt, dokud je úvěr není vrácena, banka bude skutečně patřit než část s iluzi vlastnictví pouze v okamžiku podpisu smlouvy o hypotečním. Pokud ještě nejste dostatečně stabilní provoz, je lepší počkat. V případě osobního výchozím nastavení, může být dlužník vlevo s dluhy, ale bez bytu.