Co je třeba připravit na úvěr?


Vydáno: 15.11.2016

Otázka položená mnoho potenciálních dlužníků. Většina pokusů se připravit na úvěr (v obou případech materiál fyzicky i právně) zpracovat návrh ušetřit tolik času, peněz, a co je nejdůležitější - nervy. Tolik lidí se snaží urychlit připravit úplnou sadu dokumentů, a pak jít do banky vidět, co a jak.

Chyba dlužník takové chování se nebere v úvahu rozdíly v českých bankách požadovat doklady. Co je zapotřebí ve stejném banka musí, jinak nemusí být požadovány. Kromě toho některé banky trvají na osvědčení o registraci pouze na základě jejich formách. Samozřejmě, že tam je více či méně univerzální sadu dokumentů, které chcete v každém úvěrové instituce.

Samozřejmě, že dlužník bude potřebovat cestovní pas (i když to není nutné předem připravit, je každý občan České republiky), jakož i doklady prokazující příjmy. Ale to vše záleží na místě klienta práce a forem zaměstnávání.

Takže, pokud se dlužník budoucí zaměstnance, bude muset vzít doklad o příjmu ze zaměstnání po dobu přibližně šest měsíců. Mnoho bank požadovat, aby tento dokument v podobě, některé banky účtují na výpisu z formy (to je obtížné předvídat). Ve většině českých bank bude potřebovat kopii záznamu zaměstnanosti ověřená personální oddělení ve firmě. V případě, že dlužník je muž a byl méně než 27 let, může banka vyžadovat dodatečné dokumenty o odklad vojenské služby nebo vojenského ID. Z manželské klienti vyžadují potvrzení o uzavření (stejné pro ty, kteří jsou rozvedení, budete potřebovat potvrzení o rozvodu). Někdy banka vyžaduje kopie rodné listy nezletilých dětí s dlužníkem (pokud jsou).

V případě, že klient je ředitelem nebo zakladatelem společnosti a má příjmy jako podíl na zisku společnosti, musí se banka vyžadují, aby statutární dokumenty firmy, stejně jako dokumenty podávání zpráv o finanční situaci (rozvaha, výkaz finančních výsledků za sledované období, atd.)

Při výrobě určitých typů úvěrů, banky vyžadují, aby zákazník poskytnout další pas navíc k identifikaci a další dokumenty (to může být rodný list, diplom).

Spolu s balíčkem dokumentů je zákazník povinen poskytnout bance vyplnili dotazník formu, která v každé instituci jeho vlastní.

Ukazuje se, že na seznamu hádat dokumentů, které vyžadují banku, když úvěr je téměř nemožné. A pokud by v případě osoby zaměstnané může alespoň sbírat univerzální balíček, majitel své vlastní podnikání je mnohem složitější: jaké dokumenty je třeba o tom banku - prostě nikdo odhady. Tyto možnosti mohou být masově. Takže raději ne filozofovat a nevynalezl, ale do banky a vyjasnit úplný seznam, a poté jednat s jejich výcviku.