Co je to rating?


Vydáno: 04.01.2017

Před vydáním úvěr, musí banka ověřit solventnost potenciálního dlužníka. V zájmu urychlení tohoto procesu byl vynalezen rating. To je také nazýváno credit scoring. Číselný umožňující, aby věřitel v komprimované podobě poskytovat informace o své solventnosti a téměř okamžitě rozhodnout o úvěru.

Je vypočítána na bodové stupnici s nejvyšším skóre je 1000, a nejnižší úvěrový rating 0. zaměstnanců banky se vypočítává na základě vaší kreditní historii a informace o místě vašeho bydliště, příjmu, rodinného stavu a druhý vám související informace.

Jaké jsou body ratingu

Body docíleny vás jako potenciální dlužník odrážet vaši schopnost platit. Konkrétní hodnoty některých postav uvedeny níže:

600-1000 bodů - vaše hodnocení je považováno za vysoké. Vy nedovolil zdržení plateb z úvěrů, které byly pořízeny z vás dříve, a plně pohashaly svůj dluh. Banky budou rádi spolupracovat s vámi, můžete získat velkou půjčku na nízké roční úrokové sazby;
350-600 bodů - nebo jste nikdy si půjčku, nebo nechá malé porušování během úvěrové smlouvy. Také možné, že u které banky prostě nebude předávat informace o vás přijatých úvěrů a plateb v Credit Bureau. Toto hodnocení umožňuje získat půjčku pro středně velké normálních okolností banky;
0-350 bodů - nejnižší hodnocení. Máte zjevné problémy s jejich kreditní historii, mnozí zpoždění dostupnost nesplacených úvěrů. Ve většině případů, banky odmítly poskytnout půjčky zákazníkům s tímto hodnocením. Měli byste opravit kreditní informace sám.
Hodnota ratingu se může v závislosti na tom bankou byla navržena mírně lišit. Důvodem je, že různé bankovní organizace používají různé parametry pro výpočet ratingu.

Jak víte, že vaše kreditní rating

Pro posouzení bonity, můžete použít některý z bankovních poboček. Můžete také navštívit oficiální stránky bank, které vám umožní najít své umístění online. Budete muset vyplnit elektronický formulář žádosti s vašimi osobními údaji, pak budou zobrazeny své kreditní rating.

Alternativně můžete použít speciální on-line služby, které pracují s úvěrovými institucemi. Oni jsou podobní ve funkci formě bankovních míst.

Jak zlepšit vaše hodnocení

Posouzení vaší bonity závisí na tom, jak splnil své povinnosti podle dřívějších úvěrů. Proto, aby se zvýšila hodnocení by mělo zlepšit úvěrovou historií. Obraťte se na banku, která pomáhá dlužníky v potížích správné informace o sobě.

Vezměte malou půjčku a pravidelně dostat se do měsíčních plateb. Banka bude poskytovat informace o svých úvěrových plateb příslušnými organizacemi a stanete se disciplinovaný klient v očích potenciálních věřitelů.