Co je to kontinuální kontokorent?


Vydáno: 20.01.2017

Schopnost používat bankovní kontokorent umožňuje pohodlně provádět běžné platby. Nebojte se o tom, co budete muset zaplatit částku převyšující zůstatek volných finančních prostředků. To je výhodné jak pro jednotlivce a podniky. Vyvstává však otázka, o jakém pořadí by mělo dojít splácení dluhu? Prakticky tento úvěr zahrnuje opakovaně brát peníze v dluzích.

Kontinuální přečerpání vám umožní okamžitě zaplatit za peníze půjčit.

Proto existují dvě možnosti:

1. Ovedraft z nulování;

2. Kontinuální přečerpání.

V některých případech může banka požadovat vratnou půjčku před přijetím předchozí částku. Někdy je dána větší příležitost - kontinuální debet. V tomto případě není návratu každého úvěru. Požadavek banky v tomto případě je, že výpočet dochází po určité zúčtovací období.

Je třeba poznamenat, že úroky z peněz brát o něco vyšší, než je obvyklé kontokorentu. To je vzhledem k přítomnosti dalších výhod v tomto typu úvěru.

Představuje průběžné debet
Omezení výše úvěru závisí na dvou hlavních věcí:

1. pravidelnost příjmů na úkor;

2. Hodnota tržeb.

Vzhledem k tomu, vzhledem k tomu, peníze přímo splatné u libovolného zisku v úvahu tyto faktory jsou důležité. Je možné, že v průběhu doby se finanční situace společnosti může být změna v obou směrech. V případě, že zvýšení limitu přečerpání může být zvýšena. Typicky, úvěrová instituce provádí pečlivé sledování finanční situace dlužníka. A pokud finasova spolehlivosti pokles, tento limit bude také snížena.

Existují určitá omezení při vydávání těchto úvěrů. Tam jsou některé případy, kdy může být udělena přečerpání. Jedním z nich je platit své účty firmu. V tomto případě nehovoříme o aktuálních každodenní výdaje vyskytující se v běžných denních činnostech. Dalším případem, který je k dispozici zde zmíněno - je vydávání nebo splácení. Ve skutečnosti je to podobné jako v předchozím případě. Také přečerpání nevydává za účelem investování prostředků v zákonné fondu jiné společnosti.

Různé typy debetu nacházejí uplatnění v různých ekonomických podmínek.

Vzhledem k tomu, úvěr v otázce zahrnuje pravidelný činnost, která se stane měsíc po měsíci, společnost, která je přítomna sezónní záležitost přečerpání účtu je nepravděpodobné, které mají být vydány.

Při určování základních podmínek kontokorentních třemi faktory:

1. přečerpání limitu;

2. doba trvání smlouvy;

3. Výraz výpočty na další tranše.

Vezměme si nejprve třetí řádek. Příkop nazývá ojedinělý incident půjčky, která je součástí celkového procesu debetu. S přečerpání nulování pro každou tranši, existuje zvláštní doba, během které by měly být vráceny peníze. V případě, že průběžné platby přečerpání není vyskytující se v každé tranše odděleně, a na konci stanoveného období najednou. Je však třeba dávat pozor na jeden důležitý detail. Přečerpání limitu dává větší prostor pro finanční manévrování ve společnosti, kdy je výpočet pro každou jednotlivou tranši. V tomto případě se limity pro dosažení obtížnější než v případě, kdy kontinuální přečerpání pohledávky sestávají z několika tranší. V této záležitosti, tento druh úvěru je méně výhodné. Na druhé straně, možnost nejen platit za vypůjčené peníze mohou být v některých hospodářských situacích velmi důležité.