Co je screening, a co potřebujete vědět o něm dlužníka


Vydáno: 07.02.2017

V sociálních sítích registrováno více než 73% celkové světové populace. Nenechte zaostávají občany České republiky, z nichž některé mají speciální zápalem se účastní různých on-line diskuse a další podrobnosti hovoří o všem, co se děje v jejich životě. Tyto informace mohou být zajímavé nejen vědět uživatelů internetu, ale i pro věřitele.


Screening jako způsob práce s klienty

Dnes je Internet - není jen prostředkem komunikace a získávání informací, ale také obrovský zdroj, který umožní "seznámit" s mužem v nepřítomnosti. Tak podle banky kontrola kreditu skriniha pochopit potenciální partnery, jejich slušnost.

Studují stránek na sociálních sítích jako je Facebook a další mohou získat informace nejen o tom, kde studijních a pracovních práv, ale také o tom, co je vůz v garáži, nebo máte milovaného člověka, děti nebo například, dělat strčil ke změně místa.

Všechny fotografie a další data, která uživatel učí internetovou síť jsou zpracovány odborníky a finančními institucemi je "na výšku" potenciálního dlužníka nebo vlastníka peněz zapůjčených. Zaměstnanec podpořit banku mohl jen informace zveřejněny na sociálních sítích o úrovni klienta solventnosti.

Jeden bod: ne vůbec důvěřovat sto procent, že obsažené v sociálních sítích. Mnoho účtů - je jen projekce, kteří by chtěli být osoba v reálném životě. Někdy je hezká dívka skrývá úsměv osmnáct plešatého muže čtyřicátník.

Přestože "můžete spustit" a lidé, kteří prostě nemají rádi, aby jejich životy na displeji, a používat sociální sítě získat přístup k obsahu zdarma.

Analyzovat jejich zákazníci takže stačí 5-7 mladých úvěrových institucí. Tato metoda se nazývá screening.

Podle odborníků z účinnosti screeningu

Podle bývalého zaměstnance bezpečnostní služby několika českých bank poskytující úvěry pro fyzické i právnické osoby, screening je prováděn online zdroje porovnat "skutečnou osobou" s "virtuální objekt". Kontroluje informačního věku, manžel (manželka) nebo pro závislé osoby. A to všechny body na které testovat potenciální vlastník může hotovostních úvěrů. Někdy se věnovat pozornost tomu, zaměstnanost a vzdělávání.

Ale podle vedoucí analytického oddělení jedné z největších finančních institucí, jako je kontrola je neefektivní a neobdržel široké přijetí. Tímto způsobem se kontrola sedmi posledních letech tolik sebevědomí a to není.

Kontrola vede tímto způsobem pouze na některé úvěrových programů. Například kontrola solventnosti zákazníků a dodržování údaje uvedené v žádosti o úvěr mohou být kontrolovány tak půl hodiny a v průběhu sedmi pracovních bankovních dnů. Kontrola dotazníky dlužník, závisí na účelu, pro který připravuje úvěru, a některých dalších faktorů (věk, místo výkonu práce, mzdy, rodinný stav, atd.).

Je zřejmé, že data ze sociálních sítí nenesou žádnou právní význam pro věřitele. Sociální sítě se může značně usnadnit splacení úvěru dlužník přestal plnit své závazky z úvěru.

Zajímavým faktem. Podle statistik více věřitelé jsou zodpovědní chovatelé a milovníci velkých domácích mazlíčků, ale majitelé koček, papoušků a potkanů jsou odmítavý své úvěrové závazky.