Co digitální služby nabízené bankou? Bude to Sberbank v České republice rozvíjet tuto oblast? To motivuje zákazníka k bezhotovostním platbám, a pokud ano, jak?


Vydáno: 10.10.2016 | Aktualizace: 10.10.2016

Jedná se o přirozený krok. Stále více a více služeb nyní převáděn na digitální stále více zákazníků si zvykají na břeh vzdálených služeb. Čeští klienti bank mohou být obsluhovány pomocí internetového bankovnictví nebo mobilní aplikace. Můžete si koupit některé produkty on-line prostřednictvím e-shopu e-shop, bez návštěvy pobočky banky.
V příštím roce banka bude prezentovat svým zákazníkům zcela nové internetové bankovnictví, zahájí zcela nový mobilní aplikace a vytvořit novou stránku na internetu s možností nákupu širokou škálu bankovních produktů on-line. Téměř všechny služby poskytované na pobočkách bank jsou k dispozici on-line v hlavních jazycích - češtině, angličtině a ruštině.
Mezi hlavní trendy v bankovním trhu v České republice a ve světě? Některé trend více zřejmé, než ostatní. Přejděte na poskytování bankovních služeb na digitálním základě bude ambicióznější. Zákazníci budou mít k dispozici bankovní služby více možností. Tato tendence dnes existuje. Na trhu bude nové hráče - finanční instituce, postavené na digitální platformě.
regulace finančního trhu bude přísnější než dnes. Safety-line kanály bude rovněž naléhavou záležitostí. Bude jednat plně automatizované pracoviště bez zaměstnanců, bankomaty, biometrickou identifikaci, ve kterém bude klient nahradí kreditní karty.

Česká republika je lídrem v počtu bezkontaktních plateb v Evropě. Jaké jsou vyhlídky České republiky v úplné odmítání používání hotovosti?

Využití bezkontaktních plateb v České republice je opravdu velmi populární. Zákazníci na to zvyklí, téměř každý obchod přijímá takové platby. Český trh je velmi citlivý na inovace mohou zákazníci rychle přijmout i jinou metodu, která umožňuje jednodušší a rychlejší převod peněz. Pokud jde o úplné upuštění od používání hotovosti, pak ještě jednou v ten den přijde. To je však nepravděpodobné, že by stát v příštích 10 letech. Může se stát, že naše vnoučata budou vidět účty jen v muzeích, ale ne nás. Tam je tvrdý zvyk používat hotovost, a přestože bezkontaktní platba se stává více a více částku v hotovosti (mincí a bankovek) zaznamenat vysoká.