Co dělat, pokud máte problémy s úvěr?


Vydáno: 13.01.2017

Ekonomická situace v České republice je skutečnost, že stále více českých občanů mají problémy s úvěry. Dokonce i ti dlužníci, kteří dříve vyznačují dobrou úvěrovou historií a nepáchají delikty v současné době zažívá problémy s placením úvěrů. Pokles příjmů, zatímco ceny za služby a zboží jsou plíží. Z tohoto důvodu se vyskytují problémy s placením úvěrů. Co kdyby jste byli v této situaci?

Jak vyřešit problém s úvěr?

Algoritmus vašich akcí závisí na tom, zda v současné době prodlení. V obou případech lze tento problém vyřešit. Ale samozřejmě, je-li přesto zpoždění, bude více možností.

Nejdůležitější věc v každém případě - je jít do dialogu s bankou. Mnozí dlužníci rozhodnutí se schovávat před věřiteli, ale přitom oni sami řídit hlouběji do dluhové jámy. Na první vystoupení vyrovnat se s problémem snazší, než když dluh rostl obrovské pokuty.

Dlužníci by měli pochopit, že banka má zájem mít ve svém úvěrového portfolia velkému počtu problematických smluv. Pro banku to je problém, protože existence po splatnosti půjček vliv na rating banky a vysoký růst špatných úvěrů by mohlo a ani ovlivnit deprivace bankovní licenci. Z tohoto důvodu, většina bank mají zájem dát dlužníkovi v splátkovým kalendářem a sledovat jej k ústupkům.

Věřitel může nabídnout skutečnou cestu ven v případě, že dlužník má potíže s problémy s úhradou úvěru. Proto byste měli platit co nejdříve do banky promluvit o situaci a společně dospět k řešení, které splněny obě strany.

V případě, že zpoždění na úvěr dosud

V tomto případě bude snadnější řešení problémů s úvěry. Hlavní věc - je na čase obrátit se na banku. Pokud jste pochopili, že vše půjde k tomu, že brzy mít potíže s úhradou úvěru, obraťte se na banku v předstihu.

Nyní mnoho dlužníků má problémy se splácením úvěrů, protože banky mají zájem pomáhat svým zákazníkům a udržet její pověst. Mnoho bank v České republice oficiálně představen opatření na podporu dlužníků, kteří jsou v obtížné situaci. Zákazník si může dokonce nabídl několik řešení tohoto problému.

Restrukturalizace dluhu. Jestliže platby příliš zatěžující, může banka nabídnout ke zvýšení termín prostředků tak snižuje velikost měsíční platby.
Dát kreditní dovolenou. Banka poskytuje úlevu na zaplacení úvěru v plné výši nebo částečně. Termín dovolená záleží na konkrétní situaci, ve které dlužník byl. Výchozí hodnota je 3-12 měsíců.
Refinancování úvěru u jiné banky

V případě, že banka nesouhlasí s restrukturalizací nebo poskytující kreditní dovolenou, můžete využít refinancování dluhu u jiné banky. Ale to se provádí pouze v případě neexistence špatnou úvěrovou historií a současným zpětně refinancovat úvěr.

Refinancování nyní nabízejí mnoho českých bank. Řeknete-li v kostce, je vytvoření nového úvěru od jiné banky, výnos z emise je zaměřen na zavírání předčasně dříve vydané úvěru nebo půjčky.

To pomůže dlužníkovi, že nový bankovní úvěr nemůže převzít v dlouhodobém horizontu snížením měsíčního dluhovou zátěž. Proces navrhování postup podobný refinancování úvěru. Informace o příjmu moštu.

V případě, že zpoždění je již

V tomto případě je problém splácení úvěru řešit složité. Měli byste i nadále používat pro banky, ale také může poskytnout restrukturalizaci dluhu. Teprve pak bude věrnost bank nebude vysoká.

Problémy dlužníků jsou obvykle řeší individuálně. Je možné, že budete schopni vyjednat s bankou odepsat část rezervy na pokuty a realizovat další restrukturalizaci dluhu. Všechny individuálně rozhodnuto na základě konkrétní situace dlužníka.

V případě, že banka souhlasí, že pomůže, nejlepší volbou pro vás - čekání na odvolací soud věřiteli. Zaplatit dluh splátky na žádost bank a sběratele - nejabsurdnější věc. Vzhledem k tomu, sankcí dluh rychle roste znovu.

U soudu, obvykle odečítají banku časově rozlišených sankcí. A co je nejdůležitější - dluh je pevná a dlužník kolektory za. Nyní se vypořádat s návratem dluhu bude muset exekutorů. Dluh může být postupně splácet splátky.
Když se mluví o hypotéku

V nejtěžší situaci byly hypoteční dlužníci. Máte-li problémy hypotéku, to je velmi vážná. Byt je v hypotéku, takže banka může uspořádat proces odstoupení od smlouvy.

V této situaci je třeba jednat rychle a okamžitě jít k dialogu s bankou. Kromě pomoci bank může počítat s podporou státu. Vláda vyvinula speciální program pomoci hypotečních dlužníků.