Co byste měli vědět, pokud se rozhodnete koupit si auto úvěr


Vydáno: 27.09.2016 | Aktualizace: 28.09.2016

Auto úvěr - úvěr cíl, který je omezen na nákup automobilů. Buy úvěr je snadné a nákladních automobilů, včetně dodávkových vozů k přepravě cestujících, motocykly a další dopravu. Auto za předpokladu, pokud jde o nákup různých domácí produkce automobilů. Některé české banky omezit výběr producentů, například, nemůže vydávat úvěry na automobily vyrobené v Číně, Indii a dalších zemích. Většina bank poskytovat úvěry na nákup nových vozů, ale tam jsou ty půjčky na nákup automobilů s najetých kilometrů.

Udělejte si úvěr na auto přímo na břehu České republiky nebo v showroomu. Některé banky spolupracují s výrobci nebo autorizovaných prodejců, aby mohl poskytovat půjčky na nákup automobilů prostřednictvím svých partnerů za příznivějších podmínek než standardní úvěrové programy.

Získat úvěr mohou fyzické i právnické osoby a soukromí podnikatelé. Obvykle banky požadují následující dokumenty: cestovní pas a identifikační kód ze strany dlužníka a jeho manžela (y) (pokud se vzal), řidičský průkaz, doklad o příjmu, kopie sešitu faktury za auto (nebo výpis z předváděcí místnosti nebo ve smlouvě sale). Z právnické osoby mohou vyžadovat další zákonné dokumenty, rozvah atd Samostatní podnikatelé budou muset předložit prohlášení o příjmu po určitou dobu. Také všichni zákazníci vyplnit formulář žádosti.

Na faktuře nebo prohlášení udávající značku vozu, jeho barvu, náklady a další parametry publikuje autosalonu. V případě, že klient učinil platbu předem, showroom také vydává osvědčení či jiný doklad o zaplacení. Mají-li úvěr koupit auto s najetých kilometrů může vyžadovat uzavření své hodnoty.

České banky obvykle vyžadují dlužníci udělal zálohu. Velikost tohoto příspěvku může být 10 až 30% nebo více procent z auta. Některé banky mají speciální úvěrový program, na základě kterých může dlužník prodat své staré auto a výši výnosů z jejího prodeje, provést zálohu na půjčku na nové auto.

Obecně platí, že každá banka nabízí vlastní úvěrový program, protože podmínky, jako je úroková sazba, akontace, výše úvěru přípustné, provize, atd v různých bankách se může značně lišit. Průměrná úroková sazba na auto úvěry ve městech České republiky je 20 až 25%. Automobilová služba k dispozici po dobu až 7 let.

Hypotečních úvěrů udělil kauci dopravy, někdy - bezpečnost jiného majetku či ručení. Dlužník obvykle uloženy stejné podmínky jako pro získání jakékoliv jiné půjčky. Auto může dostat schopný občan České republiky, který v té době trvání úvěru nad 18 let (v některých bankách - 21-25 let). Dlužník musí mít oficiální místo výkonu práce a pracovní zkušenosti v délce nejméně šesti měsíců. U některých úvěrů předložených požadavků příjemců zjednodušeny (například pro rychlou půjčku nevyžaduje doklad o příjmu). Garantem je obvykle uložena stejné požadavky na dlužníky.

Všechny zakoupené vozidla (včetně počtu ujetých kilometrů) jsou předmětem povinného pojištění. Náklady na pojištění závisí na věku dlužníka, jeho zážitek z jízdy, náklady na dopravu, svého druhu, velikosti motoru a registrační místo, rozsah dopravy a dalších faktorech. Dlužník musí pojistit auto po dobu trvání úvěru. V případě pojištění je sazba půjčky, platba pojišťovny každoročně stává méně a v případě krádeže aut nebo zcela poškozeny, bude dlužník bude zaplacena částka rovnající se výši úvěru. Je-li výpočet založen na hodnotě vozidla v případě poškození dlužníka bude vyplacena částka rovnající se plné hodnoty vozu. Některé banky poskytují příležitost učinit další půjčku platit za pojištění nebo obsahovat výši pojistného plnění ve výši auto úvěr.

Zpravidla české banky poskytují půjčky na nákup automobilů a dalších vozidel z klasického schématu, kdy doba splatnosti je asi 5 let, vůz zakoupen jako kolaterál je vyrobena, doba aplikace může být 3-10 dní a úroková sazba je poměrně nízká. Dalších schéma úvěry - expresní úvěr. V rámci tohoto programu půjčku na nákup automobilu poskytnuté hodinu, příjemce musí doložit minimálně (není potřeba potvrzení o příjmu a tak dále. Dotazy), ale bude muset platit vysoké úrokové sazby z úvěrů a různých jiných poplatků. Expresní půjčky jsou po dobu až 3 roky. Existují také bezúročné půjčky nebo úvěry s nulovou úrokovou sazbou. I když to není nutné zaplatit až o 20%, stejně jako v běžných aplikacích, tyto úvěry často nejsou ziskové. Za normálních okolností nulu půjčky dlužník musí udělat spoustu dodatečných poplatků: pro registraci, úvěr, převod finančních prostředků ve prospěch prodávajícího, udržování změny na úvěrový účet ke smlouvě, aby prohlášení o kreditní dluh, atd

Splácení půjčky na nákup vozu v držení klasického schématu (úroky z dluhu, výše měsíční splátka postupně snižuje) nebo anuity (úroky z původní výše úvěru, měsíční platba vždy stejný). Mnohé banky umožnit předčasné splacení (částečné nebo úplné) a umožňují výběr způsob, jak provést platbu, bezhotovostním převodem z běžného účtu nebo platu nebo v hotovosti banky.