Cizinci před Čechů mzdy v zemi


Vydáno: 13.01.2017

Český statistický úřad poskytl údaje pro rok 2016, který, stejně jako v České republice vydělávají přistěhovalců.

Český statistický úřad zveřejnil údaje pro rok 2016 na cizinců legálně pobývajících v zemi, a jejich platy. Ze 464,700 cizinců na území České republiky loni zaměstnán 407,000, z toho 324,000 - zaměstnanci, 84 tisíc - podnikatelé.
3/4 cizinců pracujících v České republice pocházelo ze zemí EU, z nichž většina Slováků - 46% z celkového počtu. V posledních letech práce v České republice se stále více blíží Rumuny a Bulhary. Mezi cizinci podnikatelů v řadě předních ukrajinských a Vietnamci.
Statistiky říkají, že zahraniční zaměstnanci již nebudou muset nekvalifikovaná práce ochotni pracovat za nízké mzdy. Nyní české většina Slováků vydělávat že mzda čtvrtina předběhnout i Češi.
"Občané Slovenska vydělali v průměru 33 226 korun v obchodní oblasti a 35,604 korun - ve státě. Vysoké mzdy byly také občané Ruska, "- řekl na statistiku.
Průměrná měsíční mzda - Češi a cizinci - v roce 2016 v komerčním sektoru činil 27,777 korunách na veřejnosti - 27,971 koruny. Finanční úspěch Slováků na účtu České republiky za neexistence jazykové bariéry, stejně jako formace získané v České republice. To jim umožňuje, aby se dobře placené pozice. V statistický úřad uvedl, že před deseti lety Slováci neobdrželi takové vysoké platy v České republice. Teď to není o migraci nekvalifikované pracovní síly, a odlivem mozků, v závislosti na Slovensku.
Platy třetích zemí předběhne tržby a Čechů a občanů EU
Cizinci v České republice vydělávají více než místní obyvatelstvo není typické pro celou EU. Podle Eurostatu byl medián platu po dobu jednoho roku, který získal Českého v roce 2016 činil 8,151 eur cizinců ze třetích zemí - 8504 euro občan EU - 7904 eur.
Odborníci to připisují přísnějších podmínek pro získání povolení k pobytu. Po hospodářské krizi, které zpřísnily, a řada třetích zemí v České republice, kteří chtějí pracovat ve špatně placených pracovních míst snížil.