Chyby, které lidé přijít o peníze v České republice.


Vydáno: 01.09.2016

Finanční poradci řečeno, že nejčastější chyby v oblasti osobních financí, aby Češi.

Podle společnosti MindBridge Consulting, devět z deseti Čechů se cítí zodpovědný za své finanční blaho. Tato studie České bankovní asociace ukazují, že úroveň finanční gramotnosti Čechů je špatná.

Co nedělat, jak ušetřit peníze v budoucnu.
1. podepsat smlouvu bez přečtení.
Asi dvě třetiny obyvatel České republiky není nikdy číst smlouvy. Oni svým podpisem, a nepřestávejte se ptát, kde jsou náhlé Komise, vyloučení z tarifních plánů a dalších skrytých poplatků. Před podpisem smlouvy, pečlivě jej posoudit v uvolněné atmosféře.
2. Předpokládejme, že nízká úroková sazba je nejlevnější.
Skutečnost, že pod hypotéku má nejnižší úrokové sazby, neznamená, že nejziskovější a levných úvěrů. Z míry závisí na hodnotě měsíčních plateb, ale existují i jiné poplatky, které mohou být záměrně s obojkem. Například může být smlouva písemná ustanovení o povinném pojištění, které zvýší zdánlivě výhodnější úrokovou sazbou, kterou několik desetin procenta.
3. Nechte nízké ocenění majetku.
Kdy banky určují maximální velikost hypotečního úvěru, přicházejí s zástavní hodnoty nemovitosti. Tato částka se odhaduje i dům nebo byt. Z kupní ceny je tato hodnota může výrazně lišit. Ve staré budově skutečné hodnotě 4.000.000 SEK banka může nabídnout maximální úvěr ve výši 3,6 milionu korunách nebo dokonce 3.4. Odborníci doporučují požádat o posouzení nákladných zařízení na hodnotitele, kteří pracují s mnoha bank.
4. Zapomeňte na právech druhou stranou smlouvy.
Většina lidí si myslí, že mohou nejen zrušit smlouvu s bankou úspory ve stavebnictví. Banka má také toto právo. To se může změnit úrokovou sazbu vkladu, kdy bude zákazníkovi, aby cílové částky.
5. Ignorovat Komisi.
Zákazníci, kteří si založí spořicí účet v bance pro výstavbu, ne vždy pochopit, že zvýšení nebo snížení cílové částky mohou být doprovázeny komisi. Můžete přijít až deset tisíc eur.
6. Ignorovat podmínky akcií.
Zásoby jsou vždy za určitých podmínek, které jsou jasně specifikovaných v popisu návrhu. V případě, že banka nabízí vedení účtu zdarma úspor, takže vyžaduje něco na oplátku. Nesplňuje podmínky - bude muset zaplatit.
7. nelámejte smlouvu o pojištění.
Mnozí věří, že pojistná smlouva je ukončena bez jejich účasti v případě, že prostě přestat dělat požadované měsíční poplatky. Ve skutečnosti bude pojišťovna chvíli počkat, až budete platit, a požadovat vrácení. Případ může dosáhnout kolektory a vymáhání pohledávek.
8. Nepoužívejte aktualizovat pojistnou smlouvu.
Musíte se ujistit, že pojištění bylo účinné, aby odpovídala aktuální stav věcí, ať už se jedná majetkové pojištění nebo zdravotní pojištění. Stejně tak bychom měli předpokládat, že úrazové pojištění se vztahuje na všechna rizika úplně. Je třeba číst pečlivě zkoumat smlouvy a její podmínky, pokud chcete pojistit své životní pojistných událostí. Je možné, že se nevztahuje extrémní sporty pojištění.
9. investovat peníze, se spoléhat na médiu.
Jakmile se začít novináři psát o zvýšení ceny zlata, drahých kovů, které začínají investovat tisíce lidí. Ale ne všichni z nich vědí, jak zachytit okamžik, kdy bude výhodnější prodat zlato. A v tisku o tom není čas na psaní.
10. Důvěra pouze osvědčené nástroje investice.
V případě, že fond již dříve nabídla ročně o 5% ze zisku, neznamená to, že to bude v budoucnosti.
Finanční gramotnost začíná s rodinou. Ale jak víte, většina lidí ani vedoucí domy výnosů a nákladů. Ti, kteří se snaží, aby byl váš měsíční účty "break". V mnoha, že je spojen s režimem úsporných opatření a poruch. Ve skutečnosti to není: právo hnací pomoc v domácnosti rozpočtu peníze hromadí, která přináší největší potěšení, a vzdát zbytečné náklady. A co je nejdůležitější - motivace. Finanční gramotnost začíná malý.