Chcete-li uzavřít půjčku?


Vydáno: 13.01.2017

Podepsala smlouvu o bankovní úvěr, dlužník nově vydechne úlevou: "Credit vydala - a to je důležité. A já oplatit mu nějak můžu. " A to opravdu vyplatí, téměř bez problémů a stížností ze strany bankéřů, ale přesto má v úmyslu ukončit předčasné pron. Jeden špatný: jak to udělat správně, neví. Přesto otázka a plné splacení úvěru uzavření - jeden z nejdůležitějších v konečné fázi svých služeb. Takže pojďme se podívat na specifika tohoto procesu.

První situace. Dlužník by měl nejvíce řádně předloženy splátkový kalendář. Platby prakticky žádné zpoždění (bez zohlednění jeden nebo dva malé zpoždění), kromě jejich učinění dokonale, to znamená, že na nejbližší cent. O tom, jak úzké spotřebitelského úvěru v bance, určené pouze při výskytu extrémních termínu splatnosti.

Ve skutečnosti je tento portrét ideální dlužníka. Nicméně i takový člověk může snadno zkazit pověst tím, že na poslední chvíli, aby koordinovaly svou činnost s tím připsán banky.

To by, udělá to správně. S odvoláním opět na rozvrhu plateb, bude udávat přesnou částku platby a obvyklý pro způsob, jak přivést ji do úvěrového účtu. A v zásadě bezpečně zapomenout na úvěr, s ohledem na to úplně zahashennuyu.

Ale to nebylo správné. Po měsíci či dvou bude zavolat do banky a zprávu o dluhu, který byl vytvořen ve výši několika set, ne-li tisíce, rostly pokutami velmi malých množstvích. A legrační věc je, že důvodem pro řízení nakonec se může stát hneznachitelnaya částka, jakmile banka úspěšně hodnocena jako dodatečný výbor, nebo například pokuty za zdánlivě menší zpoždění.

Co je třeba udělat?

Aby se předešlo takové nepříjemné situace, dlužník musel zavolat do banky a požádat provozovatele dát přesné množství pro úplné splacení úvěru. A ještě lépe - na návštěvu úvěru úřad a zeptat se místních operátorů výpis z běžného úvěrového účtu. Po obdržení informací od dlužníka zůstává schraňované čísla přinese plnou částku v hotovosti (v každém případě zaokrouhlování ho a tudíž není přeplácení) a požádejte zaměstnance stejných dokumentů, které by mohly potvrdit absenci pohledávek od banky.

Situace kamarád. Dlužník pidstrahuvavshys dobře čerpat úvěr na dlouhou dobu, ale v průběhu splácení začíná přemýšlet o předčasné ukončení smlouvy. Na otázku, jak splatit spotřebitelský úvěr předčasně, přijde za několik měsíců nebo let dokončit jeho akci.

Dlužník se vztahuje na platební kalendář určuje množství na něm předčasného splacení a datum přijetí svého rozhodnutí usnadňuje skóre. A pak se šťastným výrazem obličeje uzavírá: "Jak dobře jsem pochopil úvěr v předstihu."

Lze jen představit, co bude jeho překvapení, když po nějaké době bude banka se k němu s doporučením, aby okamžitě splatit dluh. Samozřejmě, být si jistý, že mají pravdu, že dlužník půjde do kanceláře a úvěrů začne narážet na chyby. Ale právě tam, a to ohoroshat. Vzhledem k tomu, splatit spotřebitelský úvěr, rozhodl jednostranně a svůj úmysl nikomu není oficiálně oznámeno, že banka pokračoval odepsat peníze z úvěrového účtu obvyklým způsobem, v souladu s podmínkami platebního kalendáře. A samozřejmě, stále vstup částka, která nebere v úvahu budoucí úroky z úplného splacení v důsledku nestačí.

Za prvé, že dlužník musel oznámit své rozhodnutí bankéři. A, samozřejmě, ne ústně, tak písemně, který musel učinit prohlášení na centrále s dokladem o záměru z jejich předčasného uzavření úvěru. Po 30 dnech od jejího podání - a to tím zákon věnována odpovídající typ papíru - měl opět přijít do banky ke kontrole s provozovateli množství platbu předem a pak zase do pokladny, aby se na úvěrového účtu přesné částky. Ale nakonec, stejně jako v prvním případě, mohl jen získat potřebné dokumenty.

Potřebný pro uzavření úvěrové dokumentace

Jak jsme již uvedli, pro konečné splacení půjčky uložit splatná částka nestačí. Alespoň bankéři musí dodatečně nahlásit. A pro úplný klid by bylo hezké také sledovat výkon svých přímých závazků.

Pas a úvěrové dohody. Bez těchto cenných papírů dlužník dokonce poslouchat nikdo nebude. Vezměte je s sebou bude mít čas.
Žádost o předčasné splacení. Je složen ve dvou vyhotoveních. Jednou z aplikací je přenesena do banky. Ostatní ověřená modrým potiskem ústředí zůstává v rukou dlužníka. Prohlášení o nápovědu, která potvrdí uzavření úvěru a odpojení používané pro vedení účtů a služeb.